Złoty medal dla Szymona Szmyda ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie

29 września odbyły się zawody Lekkoatletyczne w ramach Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Sportowy rok szkolny 2015/2016 został rozpoczęty. Oficjalna Inauguracja odbyła się na stadionie CWKS "Resovia" w Rzeszowie. W imprezie wzięli udział m.in. p. Jacek Wojtas - Podkarpacki Kurator Oświaty, a zarazem Prezes PW SZS w Rzeszowie, p. Janusz Mazur - Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Rzeszowie.

Ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie awans do zawodów wojewódzkich wywalczyli: Milena Bryś I miejsce w Powiatowych IMS w skoku w dal, Klaudia Grab II miejsce w Powiatowych IMS – bieg 600 metrów, Mateusz Wójcik II miejsce w Powiatowych IMS – skok w dal oraz Szymon Szmyd Powiatowe IMS – bieg 1000 metrów. Ten ostatni w zawodach wojewódzkich w Rzeszowie w biegu na 1000 metrów wywalczył złoty medal. Szymon uzyskał czas 3:13,59 min. Poprawiając rekord życiowy.

Gratulujemy złotego medalu i życzymy kolejnych zwycięstw.