Menu
Dzisiaj jest: 29 Marzec 2024    |    Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

stokrotka2

Złoto i dwa brązy dla łuczników „Sagita”z Humnisk na Mistrzostwach Polski Młodzików fot. Z.T

W dniach 7-8 września, na obiekcie Harenda w Ludwikowicach Kłodzkich, odbyły się III Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie klasycznym. Przy pięknej słonecznej pogodzie w górach Sowich wzięło udział 245 zawodniczek i zawodników z 43 klubów. Z klubu „Sagit” w Humniskach uczestniczyło 6 zawodniczek i 3 zawodników.

W kategorii młodzik wśród dziewczyn wystartowało 2 dziewczyny i 3 chłopaków

Strzelania odbywały się z odległości 2x40m i 2x20m. Indywidualnie zawodniczka Sagit Humniska Wiktoria Toczek (uczennica II klasy Gimnazjum nr 1 w Brzozowie) w klasyfikacji generalnej wynikiem 1316 pkt. zdobyła 3 miejsce, brązowy medal itytuł II Wicemistrzyni Polski Młodzików. W strzelaniu 2x 20 m Wiktoria Toczek wynikiem 694 pkt. zajęła I miejsce zdobywając złoty medal , pokonując wszystkie rywalki. W strzelaniu 2x 40 m Wiktoria Toczek wynikiem 622 pkt zajęła 6 miejsce,

a Patrycja Piotrowska wynikiem 604 pkt zajęła 8 miejsce. W strzelaniu specjalnym do „maka” zdeklasowała przeciwniczki wygrywając tą konkurencję zdobywając puchar.

Druga z dziewczyn Piotrowska Patrycja (uczennica I klasy Gimnazjum nr 1 w Brzozowie) wynikiem 1242 pkt. zajęła 13 miejsce, choć przez długi okres czasu zajmowała miejsce w dziesiątce.

W napięciu oczekiwano na wyniki do ostatniej strzały ponieważ poziom był wyrównany i do końca nikt nie był pewny na którym miejscu ostatecznie ukończy zawody.

Wśród chłopców: Lasek Dawid (uczeń Gimnazjum nr 2 w Humniskach) wynikiem 1259 pkt. zajął ostatecznie 15 miejsce, Patryk Kędra z wynikiem 1170 pkt ukończył zawody na 39 miejscu a Kacper Kij wynikiem 1122 pkt zajął 57 miejsce. Drużyna chłopców wynikiem 3551 pkt zajęła 8 miejsce.

Mikst w składzie Wiktoria Toczek i Dawid Lasek wynikiem 2575 pkt zajęli 3 miejsce zdobywając brązowy medal i tytuł II Wicemistrzów Polski Młodzików.

W kategorii młodzik starszy wystartowało 4 nasze zawodniczki, które drużynowo wynikiem 3127 pkt. zajęły 4 miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie : Ryba Agat, Kędra Patrycja(obydwie uczennice Gimnazjum nr 1 w Humniskach) Wypasek Karolina i Prach Milena (uczennice Gimnazjum nr 1 w Brzozowie).Strzelania odbywały się z odległości 2x 50m i 2x 30 m. Indywidualnie Agata Ryba wynikiem 1174 pkt zajęła 13 miejsce, Patrycja Kędra wynikiem 1147 pkt zajęła 20 miejsce, Wypasek Karolina wynikiem 806 pkt zajęła 44 miejsce a Milena Prach wynikiem 648 pkt zajęła 46 miejsce.

W strzelaniu 2x30m Agata Ryba zajęła 7 miejsce.

Nasi zawodnicy bili swoje rekordy życiowe co daje na przyszłość dobre rokowania. Zawodników trenuje Jacek Ryba, który kiedyś był również zawodnikiem i dlatego każde zawody przeżywa jakby sam strzelał.

Za 2 tygodnie start w Krakowie na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Lajkoniku oraz Ogólnopolskiej Lidze Młodzików.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, firmom- Elektromontaż Rzeszów, Polikat , PGNiG , Elan z Brzozowa, Bank PBS O/ Brzozów bez ich wsparcia nie było by sukcesów.