Menu

5lat

Turniej „Gloria Victis”. Brzozów 2018

Turniej „Gloria Victis”. Brzoz…

W tegorocznej edycji...

Jabłonica Ruska. V Podkarpackie Spotkanie Lirników w Dolinie Sanu

Jabłonica Ruska. V Podkarpacki…

V Podkarpackie Spotk...

Pawełek Sowiński, 8-latek z Humnisk, piąty na Mistrzostwach Europy Szkół w szachach klasycznych

Pawełek Sowiński, 8-latek z H…

W dniach od 29 czerw...

Międzynarodowy tydzień w Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak

Międzynarodowy tydzień w Funda…

W ubiegłym tygodniu ...

Dzień i noc św. Jana w tradycji i zwyczajach francuskiej Prowansji (francuskie sobótki)

Dzień i noc św. Jana w tradycj…

Przełom czerwca i li...

Kręcenie korbą „Od dziada do wirtuoza” - ogłoszenie dziadowskie!!!

Kręcenie korbą „Od dziada do w…

11 lipca rozpoczynam...

„XVII Przegląd Kapel Ludowych”. Nozdrzec 2018

„XVII Przegląd Kapel Ludowych”…

Miło nam poinformowa...

Święto Fajki. Grabówka 2018

Święto Fajki. Grabówka 2018

Za nami już XIII Mię...

Prev Next
Dzisiaj jest: 19 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław
NAJNOWSZE:

Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Turzym Polu

fot. Natalia Pytlak fot. Natalia Pytlak

Umarłych wieczność dotąd trwa,

dokąd pamięcią się im płaci.

Wisława Szymborska

         Takie hasło było motywem przewodnim obchodów Dnia Patrona w naszej szkole. W przemówieniu Pani Dyrektor – Zuzanna Konieczna podkreśliła, jak żywa jest pamięć o Patronie naszej szkoły w umysłach młodzieży szkolnej i lokalnej społeczności. Zaakcentowała również potrzebę kształtowania tych cech, które pielęgnował profesor Walerian Pańko, przede wszystkim: szacunku wobec każdego człowieka, pracowitości, uczciwości, patriotyzmu, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Dzień rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym. Wszyscy uczniowie z pocztem sztandarowym na czele przybyli na nabożeństwo odprawiane przez ks. Andrzeja Barańskiego. Następnie w Domu Strażaka odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli honorowi goście: Pan Józef Górny – radca prawny Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Pan Wiesław Motyka – Dyrektor delegatury NIK w Rzeszowie, Pan Edward Sabik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzozowie, Pan Robert Federczak – sołtys Turzego Pola, kierownicy jednostek podległych Gminie Brzozów oraz grono pedagogiczne, rodzice, uczniowie i emerytowani pracownicy szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odśpiewania hymnu państwowego oraz przemówienia Pani Dyrektor – Zuzanny Koniecznej. Następnie odbyła się rocznicowa akademia. Scena Domu Strażaka zamieniła się na chwilę w telewizyjne studio emitujące program: Sto pytań do… Miało ono przypomnieć program o takim samym tytule, w którym – po raz ostatni – można było posłuchać Profesora wypowiadającego się na temat afery FOZZ. Wtedy też zapowiedział, że ujawni wyniki kontroli. Niestety, nie dane było mu tego dokonać… Kilka dni później zginął w wypadku samochodowym. Wcielający się w postać Profesora - uczeń naszej szkoły nie zgłębiał się nad zawiłymi problemami dotyczącymi politycznych elit, ale – odpowiadając na pytania uczestników programu – przybliżył zebranym swoje dzieciństwo, młodość, czasy Solidarności i prezesury w NIK-u. Zebranych urzekły piosenki wykonywane przez szkolny chór podczas montażu słowno – muzycznego.

Po zakończeniu uroczystej akademii zaproszeni goście, Pani Dyrektor Szkoły, przedstawiciele Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Patrona w Jasionowie.

W tym uroczystym dniu uczniowie klasy I SP zostali włączeni do uczniowskiej braci. W części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem Pani Marii Ostrowskiej pierwszoklasiści zadeklarowali być dobrymi uczniami, wyjaśniając rozumienie tego pojęcia. Uroczystego aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor, a legitymacje i dyplomy wręczyli: Pan Józef Górny i Pan Edward Sabik. Na zakończenie uroczystości Pan Józef Górny odczytał list skierowany na ręce Pani Dyrektor szkoły, wystosowany przez Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego – Prezesa Najwyższej Izby Kontroli , a następnie pogratulował pierwszoklasistom pięknego występu i włączenia do szkolnej braci.

Marzanna Pańko-Wojtowicz

Składam serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości Dnia Patrona; za oprawę mszy świętej - Pani Annie Heret i Pani Edycie Sabat; za opiekę nad pocztem sztandarowym - Panu Markowi Grządzielowi; za merytoryczne i techniczne przygotowanie akademii – Pani Justynie Nowak, Pani Marzannie Pańko -Wojtowicz i Marii Ostrowskiej; za oprawę muzyczną - Panu Maciejowi Tymkiewiczowi; za solidną pracę zespołową – wszystkim pracownikom szkoły.

Zuzanna Konieczna

dyrektor Szkoły Podstawowej

 w Turzym Polu

Ostatnio zmienianysobota, 14 październik 2017 19:48
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne