III -miejsce w klasyfikacji drużynowej na XVII Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego brzozowskich strażaków PSP w sporcie pożarniczym 2016

20 i 25 maja 2016r. rozegrane zostały XVII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w sporcie pożarniczym. W zawodach wzięli udział reprezentanci 21 komend miejskich i powiatowych Państwowej Straży Pożarnej województwa.

sekc. Michał Długosz

W pierwszy dzień zawodów (poniedziałek 20 maja), przeprowadzonych na obiektach MOSiR w Stalowej Woli i KP PSP w Nisku, zostały rozegrane konkurencje indywidualne:

1. Pożarniczy tor przeszkód 100m.

2. Wspinanie przy pomocy drabiny hakowej.

W konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100m, nasz reprezentant mł. asp. Wojciech Haduch uzyskując czas 18,60s. dołączył do najlepszych w województwie zajmując 7 lokatę w tej konkurencji. Inni nasi zawodnicy uzyskali czasy: mł. ogn. Rafał Wojtowicz – 19,80s; mł. ogn. Łukasz Struś - 19,94; st. asp. Oktawian Bujacz – 19,96s.;ogn. Daniel Wojtowicz – 20,14s; mł. asp. Piotr Rachwał - 20,43s.; st. asp. Oktawian Bujacz – 20,76s. sekc. Michał Długosz -20,83s.;st.str. Stanisław Sznajder – 21,03s. W klasyfikacji drużynowej tej konkurencji nasza reprezentacja zajęła 3 miejsce na 21 startujących komend z całego województwa.

W konkurencji wejścia przy pomocy drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni nasz reprezentant mł. asp. Wojciech Haduch – uzyskał czas 17,09s. zajmując 8 lokatę w tej konkurencji. Inni nasi zawodnicy uzyskali czasy: ogn. Daniel Wojtowicz – 17,53s., mł. ogn. Łukasz Struś -17,65s., st. asp. Oktawian Bujacz – 21,20s., sekc. Michał Długosz - 21,31s., mł. asp. Grzegorz Zawada – 22,90s., st. str. Stanisław Sznajder – 23,61s., sekc. Dawid Masłyk – 23,87s. W klasyfikacji drużynowej tej konkurencji nasza reprezentacja zajęła 3 miejsce.

W klasyfikacji dwuboju pożarniczego obejmującego wyżej wymienione konkurencje indywidualnie mł. asp. Wojciech Haduch zajął 6 miejsce, a mł. ogn. Łukasz Struś 13 miejsce na ogólną liczbę blisko 125 zawodników startujących w zawodach.

W dniu kolejnym mistrzostw (środę 25 maja) rozegrano konkurencje drużynowe na stadionie sportowym w Nisku. Pierwsza konkurencja drużynowa to sztafeta pożarnicza 4 x 100m. Reprezentacje poszczególnych komend wystawiały po 2 drużyny czteroosobowe. Do punktacji zaliczany był czas lepszego biegu. Drużyna w składzie: mł. ogn. Łukasz Struś, mł. ogn. Rafał Wojtowicz, mł. asp. Wojciech Haduch, sekc. Dawid Masłyk zajęła 2 lokatę z czasem 64,71s. na 21 drużyn startujących w tej konkurencji.

Ostatnią konkurencją zawodów było ćwiczenie bojowe. Nasza komenda wystąpiła w składzie: sekc. Dawid Masłyk, mł. ogn. Rafał Wojtowicz, mł. asp. Grzegorz Zawada, mł. asp. Piotr Rachwał, mł. ogn. Łukasz Struś, ogn. Daniel Wojtowicz, mł. asp. Wojciech Haduch. W konkurencji drużynowej – ćwiczenie bojowe  KP PSP Brzozów zajęła 12 miejsce uzyskując czas – 35,88s.

W klasyfikacji generalnej XVII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w sporcie pożarniczym klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

I miejsce – KP PSP Stalowa Wola

II miejsce - KM PSP Krosno

III miejsce- KP PSP Brzozów

·IV miejsce – KP Lubaczów

·V miejsce – KP PSP Ropczyce

W klasyfikacji ogólnej zawodów reprezentacja KP PSP w Brzozowie zajęła 3 miejsce w województwie podkarpackim. Serdecznie gratulujemy.