Menu
Dzisiaj jest: 19 Marzec 2024    |    Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek

stokrotka2

Brzozowskie derby "okręgówki". Górą "Iskra" Przysietnica. Mecz życia Krzyśka Biedy.

28 września na stadionie w Przysietnicy doszło do derbowego spotkania brzozowskich drużyn grających w „okręgówce” Iskra gościła ULKS Grabówka. Obie drużyny chciały wygrać z założenia, gospodarze, bo grają u siebie, to jedno ale zajmując piąte miejsce razem z „Przełęczą” Dukla, mieli szansę na czwartą – wysoką, bądź co bądź, lokatę. Goście zajmujący ostatnie miejsce w lidze (wyjątkowo im ta kolejka jesienna nie wychodzi) - bo każdego punktu im trzeba „na gwałt”.

Zapowiadało się sensacyjnie bowiem już w pierwszych minutach meczu, za faul sędzia podyktował rzut wolny dla gości, który zamienili na bramkę. Odpowiedź była niemal natychmiastowa, to kwestia minuty lub dwie i było już 1:1.Do przerwy grę w zasadzie dyktowali gospodarze a goście nieudolnymi kontratakami starali się zmienić wynik. Iskra pod koniec pierwszej połowy strzela bramkę i jest już 2:1.

Druga odsłona to niemalże replika pierwszych minut meczu, goście strzelają drugą bramkę i jest lekka konsternacja u gospodarzy, że pozwolili sobie… Trwa to tylko chwilę, będący w doskonałej formie Krzysztof Bieda, znów wyprowadza zespół gospodarzy na prowadzenie. Hat-trick!!!, cieszą się gospodarze bowiem Krzysiek strzela trzecią bramkę. Jest już 3:2.  Mecz nadal ma różne strony, gospodarze chcą uciec z tej niepewnej przewagi ale strzelają niecelnie lub bramkarz gości jakimś cudem broni. Goście nadal nie poradni, festiwal niecelnych podań i strzałów. A szkoda. Mnożyły się niepotrzebne faule, głownie gości.  Pod koniec drugiej połowy znów Krzysztof Bieda dostał celne podanie które zamienił na czwartą bramkę, ustanawiając wynik meczu. Zagrał mecz życia jak dawało się słyszeć z ławki trenerskiej gospodarzy.

Iskrze gratulujemy a gościom życzymy wygranej w następnej kolejce, niech będzie już tylko lepiej.

Gospodarze zagrali w składzie:  Ł. Rzepka, M. Ostrowski(P. Gazdowicz), K. Kwolek, W. Dereń, P. Pietryka,  K. Bieda, D. Pietryka,  K. Bąk(K. Wacek),  K. Wacek( B. Banaś),  Ł. Kurzydlo,  Ł. Gosztyła )

Goście: M. Oleniacz, T. Chrurak, K. Cisiek(B. Grudz),  W. Czapor,  M. Dymnicki,  Ł. Adamski,  T. Czebieniak,  D. Sułkowicz(P. Ryń),  D. Grudz,  E. Szul,  M. Łukaszewski.