Menu
Dzisiaj jest: 19 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Mamy kolejnego mistrza!!! Wiktoria Toczek złotą medalistką w łucznictwie.

W dniach 29-31 lipca w Dobrczu k. Bydgoszczy odbyła się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży  i Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie.  W zawodach wystartowało 81 zawodniczek i 91 zawodników w tym  2 zawodniczki i 2 zawodników z klubu Sagit Humniska: Wiktoria Toczek, Patrycja Piotrowska, Dawid Lasek i Kacper Kij.

Strzelano po 36 strzał z odległości 60,50,40,30 m wśród kadetek  natomiast  kadeci z odległości 70,60,50,30 m. Po kwalifikacjach Wiktoria zajmowała wysokie 3 miejsce. (Wiktoria jest uczennicą Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie).

Wiktoria Toczek pokonała inne zawodniczki zostając  Mistrzynią Polski w kategorii kadetek na rok 2016. W przepięknym stylu, w pojedynkach pokonała zawodniczki:  Stella Kielce 6:0,  AZS Poznań 7:1, Tramp Jarosław 6:2 następnie  o wejście do finału pokonała zawodniczkę Marymontu Warszawa 6:5 a w finale wygrała pojedynek z zawodniczką ŁKS Żywiec 6:4. Wiktoria zdobyła również medale: srebrny za odległość 60 m, brązowy za odległość 30 m oraz łącznie za odległość 40+30 m również brązowy medal. W strzelaniu specjalnym do koniczynki Wiktoria wygrała również nie dając szans pozostałym zawodniczkom.

Wspólnie z Dawidem Lasek w drużynach mieszanych zajęli 7 miejsce na 52 miksty. Patrycja Piotrowska zajęła 17 miejsce, Dawid Lasek i Kacper Kij zajęli 57 miejsce.

W dniach 18-23 lipca Wiktoria Toczek jako  reprezentantka Polski wystartowała w Mistrzostwach Europy w kategorii kadetka, które odbywały się w Bukareszcie. Był to jej pierwszy start z orłem na piersi. W zawodach tych wystartowali łucznicy z 36 państw Europy. Wiktoria zajęła 9 miejsce indywidualnie i 7 miejsce drużynowo wspólnie z zawodniczkami z Łucznika Żywiec i Resovii Rzeszów.

Zawodnicy i działacze klubu Sagit Humniska składają podziękowania sponsorom: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, PBS Brzozów, firmom - Elektromontaż Rzeszów, Polikat Brzozów,Elan z Brzozowa, Janowi Dudycz, Stanisławowi i Józefowi Telesz, PZU Życie Rzeszów, Cukiernia Wacława Bieńczak  bez ich wsparcia nie było by sukcesów.(TZ)