I Kongres Edukacyjny IT w Jasionce z udziałem szachowej szkolnej reprezentacji powiatu brzozowskiego

25 kwietnia w Jasionce na Arenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego odbył się I Kongres Edukacyjny IT i szachy. Celem Kongresu było: nauczanie zasad programowania, wykorzystanie gier logicznych, w tym szachów w nauczaniu matematyki, drużynowy turniej szachowy uczniów Szkół Podstawowych.

Do turnieju szachowego zgłosiło się 91 drużyn 4 osobowych z klas IV-VI i 70 z klas I- III. W sumie w turniejach wystąpiło 644 zawodników. Turnieje rozegrano na dystansie 7 rund z czasem 15 minut na zawodnika. W turnieju klas starszych powiat Brzozowski reprezentowały 3 drużyny: z Brzozowa , Starej Wsi i Jasienicy Rosielnej. Z tych 3 drużyn najlepsze wyniki w turnieju osiągnęli uczniowie ze Stara Wsi, którzy zdobyli 10 punków i zajęli V miejsce. Skład drużyny: Szymon Tomkiewicz, Jakub Tomkiewicz, Dawid Tomkiewicz i Joanna Fic. W drużynie Brzozowa wystąpiły: Maja Mazurek, Maria Krzysztyńska, Milena Łach i Nikola Data. Dziewczynki zdobyły także 10 punków, ale zajęły 13 miejsce. W drużynie z Jasienicy Rosielnej wystąpili: Mateusz Telesz, Kacper Cwynar, Radosław Telesz i Wiktora Mazur. Zespół ten zdobył tylko 7 punków i zajął 38 miejsce, ale wszyscy uczniowie tej szkoły brali udział w takim turnieju po raz pierwszy. Turniej szachowy w Jasionce wygrała drużyna ze SP nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego, która zdobyła 14 punków i w nagrodę otrzymała puchar, dyplom i 12 laptopów. Transport reprezentacji szachistów zapewnił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzozowie.