Logo
Wydrukuj tę stronę

III OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR BURMISTRZA BRZOZOWA

III OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR BURMISTRZA BRZOZOWA fot. P. Jurkiewicz

   W dniach od 14 do 21 września br. rozegrano III Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Brzozowa. Celem turnieju było dalsze popularyzowanie szachów wśród młodzieży, wyłonienie najlepszych szachistów oraz realizacja idei trzeźwego życia w rodzinie i społeczeństwie poprzez przyświecające turniejowi hasło „Trzeźwe myślenie to zdrowa tradycja”.

   W zawodach wystartowało 22 zawodników, którzy podzieleni zostali na trzy grupy wiekowe: Open, juniorzy oraz juniorzy młodsi.

W Grupie Open zawodnicy mieli do rozegrania 9 rund systemem każdy z każdym z czasem 60 min na zawodnika z doliczanym czasem 30 sek. na ruch. Rozgrywki w tej grupie wygrał Szaro Mariusz z Rymanowa miejsce drugie wywalczył Gładysz Jakub na miejscu trzecim rywalizację ukończyła Kozubal Aleksandra obydwoje reprezentowali UKS SP 1 w Brzozowie.

   Młodsza grupa juniorów miała do rozegrania 7 rund z czasem jednej godziny na zawodnika. Rywalizacja była wyrównana, ponieważ czołówka zakończyła turniej z 5 pkt. i o miejscu na podium decydowały punktu dodatkowe. Ostatecznie miejsce pierwsze wywalczył Guzik Michał z Krosna miejsce drugie i trzecie zawodnicy z UKS SP 1 w Brzozowie Muszyński Szymon oraz Florek Remigiusz.

   Najmłodsza grupa junior młodsza rywalizowała na dystansie 10 rund z czasem 30 min na zawodnika. Miejsce pierwsze wywalczyła Jamrugiewicz Weronika na miejscu drugim uplasowała się Draguła Magdalena i na miejscu trzecim rozgrywki ukończyła Gładysz Barbara. Wszystkie zawodniczki reprezentowały UKS SP 1 w Brzozowie.   Na zakończenie zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

   Zakończony turniej był ostatnim sprawdzianem naszych zawodników przed rozpoczynającymi się już 29 września w Czarnogórze Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych, na które wybiera się Aleksandra Kozubal. Również 29 września w Ośrodku WZW „Jawor” Zuzanna Jurkiewicz, Wojtas Emilia, Jakub Gładysz, Tomasz Bober oraz Florek Remigiusz rozpoczną rywalizację w Eliminacjach Strefowych do Finału Mistrzostw Polski Juniorów.

Wojciech Kozubal

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.