Logo
Wydrukuj tę stronę

"SAGIT" Z HUMNISK KRAJOWYM ZWYCIĘZCĄ W ŁUCZNICTWIE MŁODZIKÓW

fot. zt fot. zt

  

   22 września 2013 r na stadionie Płaszowianki w Krakowie odbył się Finał Ogólnopolskiej Ligi Młodzików.

 

   Warunkiem uczestnictwa jest start 4 osobowej drużyny w składzie 2 zawodników młodzik i 2 zawodników młodzik starszy. Do kwalifikacji zostało zgłoszone 23 drużyny męskie i 16 drużyn żeńskich. Z naszego województwa zostały zgłoszone dwie drużyny: drużyna dziewcząt z klubu Sagit w Humniskach w składzie: Wiktoria Toczek, Patrycja Piotrowska (uczennice Gimnazjum nr 1 w Brzozowie) - strzelające z odległości 40 i 20 m oraz Agata Ryba i Patrycja Kędra (uczennice Gimnazjum nr 1 w Humniskach) – strzelające z odległości 50 i 30 m i drużyna chłopców z klubu Piast 25 Rzeszów.

 

   Po trzech rundach kwalifikacyjnych drużyna dziewcząt z klubu Sagit Humniska zajmowała 2 miejsce, wyprzedzała ją drużyna z Łucznika Żywiec.

 

   W niedzielę zawodnicy przystąpili do finałowej rundy, w klasyfikacji liczyły się wszystkie cztery wyniki. Zawodniczki klubu Sagit Humniska strzelały znakomicie uzyskując następujące wyniki: Wiktoria Toczek wystrzelała 668 pkt, Patrycja Piotrowska 633 pkt, Agata Ryba 566 pkt, Patrycja Kędra 541 pkt. W sumie dało to 2408 pkt i zdecydowało o zajęciu I miejsca i wygraniu Ogólnopolskiej Ligi Młodzików - zdobycia Pucharu i złotego medalu. II miejsce zajęła drużyna KS Płaszowianki Kraków z wynikiem 2308 pkt, III miejsce UKS Talent Wrocław z wynikiem 2302 pkt.

 

Zawodniczki trenuje Jacek Ryba.

 

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, firmom- Elektromontaż Rzeszów, Polikat , PGNiG , Elan z Brzozowa ,Cukiernia W.Bieńczak, Bank PBS O/ Brzozów bez ich wsparcia nie było by sukcesów.

 

tekst i zdjęcia: zt.

 

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.