III Runda Pucharu Okręgu Rzeszowskiego w Łucznictwie, rozegrana została w Brzozowie.

III (finałowa) Runda Pucharu Okręgu Rzeszowskiego w Łucznictwie, to październikowe spotkanie na stadionie MOSiR w Brzozowie. Zdobywcy Pucharu Okręgu oceniani byli po trzech rundach. W zawodach wystartowało 85 zawodników z 9 klubów podkarpackich.

Wśród dzieci zanotowano następujące wyniki:

4 miejsce zajęła Adamska Aleksandra z Górnika Humniska

5 miejsce zajęła Warchałowska Adrianna z Górnika Humniska

6 miejsce zajęła Mazur Aleksandra z Górnika Humniska

Hubert Piotrowska zajął II miejsce wynikiem 321 pkt.

5 miejsce zajął Jakub Bednarczyk wynikiem 310 pkt

Pod nieobecność seniorów honoru klubu Sagit bronili młodzicy:

Wiktoria Toczek z wynikiem 627 pkt zdobyła I miejsce.

Patrycja Piotrowska wynikiem 624 pkt zajęła II miejsce

Dawid Lasek wynikiem 615 pkt - III miejsce

Kij Kacper wynikiem 517 pkt - VII miejsce.

Dziewczyny starsze:

Ryba Agata strzelając 570 pkt zajęła I miejsce

Kędra Patrycja wynikiem 542 pkt zajęła II miejsce

Wypasek Karolina wynikiem 442 pkt zajęła III miejsce

W klasyfikacji generalnej po podsumowaniu trzech rund pucharowych zdobywcami Pucharu Okręgu rzeszowskiego na rok 2013 zostali:

W kategorii młodzik

Z kompletem punktów I miejsce i Puchar zdobyła Wiktoria Toczek.

IV miejsce zdobyła Patrycja Piotrowska obydwie klub Sagit Humniska uczennice Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie.

III miejsce zdobył Dawid Lasek z klubu Sagit uczeń Gimnazjum nr 2 w Humniskach

Młodzik starszy:

I miejsce Kędra Patrycja

II miejsce Agata Ryba obydwie klubu Sagit i uczennice Gimnazjum nr 1 w Humniskach

III miejsce Wypasek Karolina z klubu Sagit uczennica Gimnazjum nr 1 w Brzozowie.

W kategorii Open Aleksandra Ryba zajęła III miejsce z klubu Sagit.

W kategorii dziecko:

I miejsce zdobył Hubert Piotrowski z UKS Górnik Humniska, uczeń SP nr 1 w Brzozowie.

Puchary i dyplomy wręczali: Prezes Rzeszowskiego Okręgowego Związku Łuczniczego Wiesław Opałek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzozowie Stanisław Pilszak i Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Humniskach Lucjan Czech.

Łucznicy zakończyli sezon na torach otwartych, będą teraz trenować i strzelać na hali. Dla łuczników Sagita rok ten był udany dlatego , że przepracowali go solidnie zdobywając 5 medali na Mistrzostwach Polski, medale na zawodach międzynarodowych, zdobywając Mistrzostwo Okręgu, Puchar Okręgu, wygrywając Ogólnopolską Ligę Młodzików, wygrywając Lajkonika

i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, Staroście Brzozowskiemu Zygmuntowi Błażowi, firmom- Elektromontaż Rzeszów, Polikat , PGNiG , Elan z Brzozowa ,Cukiernia W.Bieńczak, Bank PBS O/ Brzozów bez ich wsparcia nie byłoby sukcesów.