Logo
Wydrukuj tę stronę

Finał "Orlika" i podsumowanie "Orzełków"

Finał "Orlika" i podsumowanie "Orzełków"

Finał Ligi Orlika Brzozów 19 październik 2013

W sobotę 19 października na boisku MOSiR w Brzozowie został rozegrany Finał Ligi Orlika. Zwyciężając w swojej grupie i mając najwięcej punktów w dwóch grupach zgodnie z regulaminem zostaliśmy gospodarzami finałowego turnieju. W turnieju wzięło udział 5 drużyn grając w systemie każdy z każdym.

Turniej przebiegał w miłej atmosferze oraz sprzyjających warunkach atmosferycznych. Rodzice jak zwykle mocno kibicowali swoim dzieciom. Jednak finały rządzą się swoimi prawami, drużyny starały się grać z pełnym zaangażowanie i dyscyplinom. Mecze były wyrównane i tylko detale decydowały o tym, że ktoś schodził z boiska pokonany. Drużyna Brzozowa źle wchodzi w turniej i przegrywa w pierwszym meczu 2:0. Kolejne mecze w naszym wykonaniu to nerwowa gra i brak skuteczności. Pod nieobecność Miłosza brakowało lidera w drużynie. Jednak trzeba wszystkich pochwalić za walkę i zaangażowanie. W końcowym rozrachunku zajmujemy IV lokatę, nie martwi nas to, lecz bardziej motywuje do pracy. Na wiosnę myślę, że będziemy kontynuować taką ligę dla rocznika 2004. Okres zimowy to turnieje halowe i praca na nad techniką.

Każdy zawodnik turnieju otrzymał medal, a drużyna puchar. Nie zabrakło również drobnych upominków dla dzieci.

Serdecznie dziękuję wszystkim kibicom, fanom piłki nożnej, którzy zechcieli przyjść, pomagali w organizacji, kibicowali i trzymali mocno kciuku za Naszych zawodników. Szczególne podziękowania kieruję do Firmy Polikat, która nas wspiera finansowo oraz do rodziców , którzy zadbali o poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju.

Skład drużyny: Białas Adrian, Babirecki Miłosz, Sobota Mateusz, Wolanin Konrad, Wacek Oskar, Targowski Gabriel, Bartkowski Alan, Supel Paweł, Lutecki Filip, Błyskal Maciej, Wacek Dawid, Iżyk Mirosław, Targowski Kacper, Obój Patryk, Szczepek Szymon, Dyka Oliwia,

W trakcie trwania turnieju były przeprowadzane dwie konkurencje żonglerki i slalom na czas.

Wyniki żonglerki:

 1. Korbecki Jakub (Ziomki)
 2. Kotowicz Konrad (Strug)
 3. Musik Michał (Ziomki)

Wyniki Slalomu:

 1. Giza Aleksander (Ziomki)
 2. Kotowicz Konrad (Strug)
 3. Musik Michał (Ziomki)

Tabela końcowa:

 1. Ziomki Rzeszów
 2. Junak Słocina
 3. Strug Tyczyn
 4. MOSiR Brzozów
 5. Soccer Ropczyce

Lita strzelców naszej drużyny w całej lidze:

Gabryś Targowski 22

Mateusz Sobota 11

Supel Paweł 11

Miłosz Babirecki 6

Lutecki Filip 5

Targowski Kacper 2

Po jedne bramce strzelili: Błyskal Maciej, Mirosław Iżyk, Szczepek Szymon, Wacek Oskar, Wolanin Konrad

 

 

Podsumowanie rundy jesiennej Stowarzyszenia Sportowego Orzełki Brzozów

 

   W ostatniej kolejce rundy jesiennej Orzełki pokonały drużynę Partyzanta Targowiska 2;0. Mecz bez historii. Nasi zawodnicy zdecydowanie dominowali na boisku, lecz za punkt honoru postawili sobie nie na strzelać przeciwnikowi zbyt wielu bramek, marnując kolejne stworzone sytuacje. Dwie piękne bramki w tym meczu zdobył Kamil Borek.Czas na pierwsze posumowanie krótkiej historii Stowarzyszenia Orzełki Brzozów.

   Stowarzyszenie powstało w sierpniu tego roku z inicjatywy rodziców podopiecznych Szkółki MOSiR Brzozów. Celem nadrzędnym powstałego Stowarzyszenia jest praca z dziećmi zgodnie z stylem pracy wypracowanym przez trenera Pawła Szałajko w Szkółce MOSiR Brzozów.

   Do rozgrywek ligi młodzików przystąpiliśmy z pewną niepewnością. Nie widzieliśmy na co będzie stać naszych zawodników. Tym bardziej, że trzon naszej drużyny tworzyli zawodnicy z rocznika 2002. Obawialiśmy się tego, że starsi chłopcy z innych drużyn zdominują naszą drużynę fizycznie. Pierwsze spotkanie rozgrywane w bardzo trudnych warunkach przegrywamy z drużyną LKS HŁUDNO 3:5. Jak się okazało drużyna z Hłudna pozostała niepokonana do końca rundy. W kolejnym meczu nasi zawodnicy nabrali pewności co do swoich umiejętności co skutkowało zwycięstwem z KONICZYNKĄ 4;1.W trzeciej kolejce ORZEŁKI podejmowały WILCZKI z Grabówki. Rozgrywamy mecz rundy. Gramy zespołowo, szybko skrzydłami , wynik 7:1 mówi sam za siebie. Kolejny mecz rozgrywamy

w strasznej ulewie z KOTWICĄ Korczyna wygrywamy 5:1. Następne mecze wygrywamy kolejno: z WISŁOKIEM Krościenko 5:0, STARTEM Rymanów 4:0 , BURZĄ Rogi 7:0, HACZOWIĄ Haczów 4:0, PARTYZANTEM Targowiska 2:0, lecz gra w tych meczach pozostawiała dużo do życzenia . No cóż zwycięzców się nie sądzi. ORZEŁKI po rundzie jesiennej są wiceliderem. Czeka nas dużo pracy w okresie zimowy.

W ramach roztrenowania zaplanowaliśmy kilka zajęć na basenie, zajęcia aerobiku i Ju-Jitsu (dziękujemy panu Andrzejowi Kędrze za przeprowadzone zajęcia. W listopadzie wznawiamy treningi na hali, będziemy przygotowywać się do turniejów halowych.

Zarząd stowarzyszenia w listopadzie zorganizował i dofinansował dzieciom wyjazd do Krakowa na mecz Wisły Kraków z VfL Wolfsburge

Klub nasz reprezentowali: BARTOSZ HĘDRZAK, JAKUB BOROŃ, KNAP PAWEŁ, BARTŁOMIEJ LASEK, ZDZIARSKI MICHAŁ, ZDZIARSKI NORBERT, PASZKANIAK ERYK, BOREK KAMIL, KOMSKI MICHAŁ, DĄBROWSKI DOMINIK, PIETRYKA BARTOSZ, NOGAJ DANIAN, BIEŃCZAK PIOTR, ZACHARSKI MIŁOSZ, BRAJTA KAROL, KĘDRA KONRAD, DYDEK PIOTR, PIWOWAR ARKADIUSZ, NAWROCKI RAFAŁ. Trenerami zespołu byli SZAŁAJKO PAWEŁ I GRUSZKA WOJCIECH.

   Najlepsi strzelcy po rundzie jesiennej: Bartek Lasek i Borek Kamil - po 11, Michał Komski - 4,Bartosz Pietryka - 4, Paszkaniak Eryk - 3, Nawrocki Rafał - 2, Po jednej: Michał Zdziarski, Miłosz Zacharski, Pawła Knapa, Bieńczak Piotr, Dąbrowski Dominik

   Stowarzyszenie nie mogło by działać bez przyjaciół. Orzełki bardzo dziękują firmie POLIKAT, Bankowi PBS odział w Sanoku, Panu Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce , Dyrektorowi MOSiR Brzozów Panu Marianowi Kuli. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie.

Jacek Knap

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.