Logo
Wydrukuj tę stronę

„Kręgowce Polski zagrożone wyginięciem”

„Kręgowce Polski zagrożone wyginięciem”

   X Jubileuszowy konkurs przyrodniczo-ekologiczny „Kręgowce Polski zagrożone wyginięciem”, organizowany przez I Oddział Galicyjskiego Towarzystwa "Salamandra”, pod egidą PTOP w Poznaniu - odbył się dziś w Zespole szkół nr 2 w Humniskach. Imprezie od dłuższego czasu patronuje Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka.

   Do tegorocznych zmagań stanęło 61 zawodników z 31 szkół regionu. Po pisemnym teście, do półfinału, jury zakwalifikowało dziesięcioro uczestników:

Joannę Winiarską – Gimnazjum w Węglówce

Oliwię Dąbrowską – Gimnazjum nr 1 w Przysietnicy

Macieja Tabisza – Gimnazjum we Wzdowie

Michała Rachwała – Gimnazjum w Malinówce

Katarzynę Szelast – Gimnazjum w Dydni

Arlettę Leń – Gimnazjum w Jasienicy Rosielnej

Annę Dereń – Gimnazjum nr 2 w Przysietnicy

Gabrielę Gaździk – Gimnazjum nr 1 w Przysietnicy

Pawła Michalskiego – Gimnazjum w Trześniowie

Szymona Mroczkę – Gimnazjum w Bliznem

   Po kolejnej serii sześciu pytań, prezentowanych w formie multimedialnej, wyłoniono finałową piątkę, którą stanowili: Maciej Tabisz, Anna Dereń, Gabriela Gaździk, Paweł Michalski i Szymon Mroczka. Ale aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka pomiędzy Anną Dereń i Pawłem Michalskim. Zwycięsko wyszła z niej Anna Dereń i to ona została laureatką tego konkursu, w nagrodę otrzymała laptop. Organizatorzy zadbali też, aby wszyscy uczestnicy konkursu wyjechali stąd z upominkami.

   Małgorzata Krzysztyńska – nauczyciel tej szkoły, a zarazem przewodnicząca I Oddziału Galicyjskiego Towarzystwa "Salamandra", które od lat organizuje te konkursy, tu - w Humniskach - przypomniała przebieg dotychczasowych dziewięciu. W multimedialnej prezentacji mieliśmy okazję poznać (lub przypomnieć sobie) tematykę oraz ich finalistów.

   Bardzo miłym gestem organizatorów było wręczenie przez panią dyrektor Zespołu Szkół Małgorzatę Woźniak, podziękowań dla nauczycieli-opiekunów drużyn, którzy przez lata przygotowują młodzież do tego konkursu.

   Nie zabrakło też gości oficjalnych; burmistrza Brzozowa reprezentowała jego Zastępca Maria Rymarz, (która zwycięzcom wręczyła nagrody ufundowane przez liczne grono sponsorów), Sabina Szałajko w zastępstwie właściciela firmy „Polikat” oraz Agnieszka Ogrodnik z Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Brzozowie.

 Tegoroczne jury stanowili: Halina Pańko-Hydzik, Renata Kośmider, Halina Skawińska i Jerzy Krzysztyński - dobry duch tej imprezy.  

   Nie zapomniano także o zaproszeniu dwukrotnej zwyciężczyni tego konkursu z lat 2008 i 2009 – Justyny Naleśnik, dziś już uczennicy kl. III 1 LO w Brzozowie.

   Oprawę plastyczną stanowiły fotogramy z Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO w Poznaniu przedstawiające rośliny i zwierzęta dziko żyjące na terenie Polski.

   Dla wszystkich uczestników - była to kolejna, żywa i wartościowa lekcja z zakresu ochrony przyrody i dbałości o środowisko naturalne. Gratulacje.

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.