Logo
Wydrukuj tę stronę

2 srebrne medale łuczników "SAGIT" z Humnisk.

fot. ZT fot. ZT

W dniach 17-18 marca 2012r w Teresinie k. Warszawy odbyły się II Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików( w wieku 12-15 lat) W zawodach tych startowało 165 zawodników z 37 klubów z całej Polski w tym 9 zawodników z klubu „Sagit” w Humniskach    (3 dziewczyny i 6 chłopaków). Po pierwszym dniu strzelania w kwalifikacjach Patrycja Kędra zajmowała 5 miejsce z wynikiem 550 pkt, 10 miejsce zajmowała Agata Ryba z wynikiem 538 pkt i 14 miejsce Wiktoria Toczek z wynikiem 530 pkt. (Patrycja Kędra i Agata Ryba są uczennicami Gimnazjum w Humniskach, Wiktoria Toczek jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzozowie).

Po podsumowaniu wyników nasza drużyna w składzie Patrycja Kędra, Agata Ryba, Wiktoria Toczek - zajęła II miejsce zdobywając srebrny medal i tytuł Halowego Drużynowego Wicemistrza Polski Młodzików z wynikiem 1618 pkt ulegając jedynie 5 pkt zawodniczkom z drużyny Mewa Kołobrzeg. Walka była emocjonująca ponieważ prowadzenie w tej kategorii przechodziło z jednej drużyny do drugiej. Na dwie kolejki przed zakończeniem strzelania prowadziła drużyna „Sagit” Humniska ale emocje wzięły górę i nasze zawodniczki nie wytrzymały presji.

Wyniki chłopców są mniejsze ale jak powiedział trener Jacek Ryba mogło być trochę lepiej ale i tak dobrze postrzelali i tak: Kędra Jakub wystrzelił wynik 504 pkt, Kędra Patryk - 502 pkt, Kij Kacper - 489 pkt, Sokalski Jarosław- 465 pkt, Konieczko Dominik - 448 pkt Kędra Filip - 390 pkt. ( Chłopcy są uczniami Szkoły Podstawowej w Humniskach).

Drużyna chłopców w składzie Kędra Jakub, Kędra Patryk, Konieczko Dominik wystrzeliła 1454 pkt zajmując 7 miejsce a druga drużyna w składzie Kędra Filip, Kij Kacper, Sokalski Jarosław wystrzeliła 1340 pkt zajmując ostatecznie 9 miejsce.

W końcowej klasyfikacji mikst w składzie Patrycja Kędra i Jakub Kędra zajął 7 miejsce.

W niedzielę rozpoczęły się pojedynki indywidualne, gdzie świetnie spisywała się Patrycja Kędra, pokonując kolejne rywalki. Uegła w decydującym pojedynku o złoty medal   z zawodniczką gospodarzy (w dogrywce 1 punktem). Patrycja Kędra zdobyła srebrny medal i tytuł Halowej Wicemistrzyni Polski Młodzików.

Na zawodach padły pierwsze rekordy klubowe w kategorii młodzik: drużyna dziewcząt zdobyła 1618 punktów, drużyna chłopców 1454 pkt, indywidualnie Patrycja Kędra wystrzeliła w kwalifikacjach 550 punktów, mikst w składzie Patrycja Kędra i Jakub Kędra wystrzelił przejście za 142 punkty. Udział w zawodach należy uznać za duży sukces łuczników.

Działacze klubu i zawodnicy składają podziękowania dla sponsorów – „Elektromontaż” Rzeszów, „Veolia” Transport, „Polikat” Brzozów za wsparcie finansowe.    (Z.T.)                                                                                                                                                                          

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.