Logo
Wydrukuj tę stronę

Ozdoby świąteczne z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starej Wsi.

   Warsztat Terapii Zajęciowej w Starej Wsi (obok remizy strażackiej), jak co roku przygotował przed Świętami Wielkanocnymi, stroiki, ozdoby świąteczne i kartki z życzeniami. Kilkadziesiąt prac wystawiono w holu budynku. Są wykonane niemalże perfekcyjnie, zważmy, że pracują nad nimi młodzi ludzie z urazami rąk, oczu, z ograniczona sprawnością manualną.

   Ceny ozdób są wyjątkowo niskie w odniesieniu do ich pracowitego wykonania, bowiem, duża pisanka ceramiczna to koszt 35 zł, małe pisanki – po 3 zł, podobnie baranki, ozdoby (na zdjęciu -w folii) wykonywane z taśm i wstążek – 5 zł. Niepowtarzalne kartki świąteczne kosztują jedynie 3 zł.

   Alicja Tomoń, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej dodaje, że prace wychowanków można kupować przez cały rok i to z różnych okazji, np.: kartki z życzeniami z urodzin, chrztów, ślubów, wesel, ale też kondolencyjne związane z pogrzebami. Można zamówić indywidualnie ozdobę, stroik czy kartę, z indywidualną treścią lub napisem. 

W dniu dzisiejszym spotkałem wychowanków Warsztatu, sprzedających swe prace w holu Przychodni Zdrowia w Brzozowie, pytam trójkę sprzedających o zainteresowanie? Odpowiadają, że nawet idzie, że trochę osób ogląda, trochę kupuje.

   W ten przedświąteczny czas, dokonując zakupów jednocześnie wspomagamy ośrodek, który środki finansowe ze sprzedaży, przeznacza wyłącznie na terapię społeczną uczestników ośrodka, na organizację imprez i wycieczek dla swoich wychowanków - wytwórców tego ręcznego arcydzieła. Warsztat zaprasza w godzinach od 7.00 do 15.00, od poniedziałku do piątku. 

   Warto kupić choćby jedną rzecz, warto…

 

 

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.