Logo
Wydrukuj tę stronę

W Humniskach reaktywowano Koło Gospodyń Wiejskich.

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

    W styczniu odbyły się wybory i Kołu KGW szefuje  Agnieszka Kędra. W skład zarządu weszły także Maria Gdula (wiceprzewodnicząca), Ewa Bieńczak (sekretarz), Katarzyna Bieńczak (skarbnik).

Na razie spotykamy się w Domu Strażaka ale po wyremontowaniu innego obiektu znajdzie się tam dość pomieszczeń na działalność  programową. Ważne też, że Pan Burmistrz obiecał pomoc w wyposażeniu naszej siedziby...Agnieszka Kędra

Obecnie skupiają się na wytwarzaniu ozdób wielkanocnych, bowiem w okresie 5-6 i 15-16 marca chcą zorganizować w Domu Strażaka – wystawę swych prac. Natomiast na 29 marca są zaproszone na kiermasz w sanockim Muzeum Budownictwa Ludowego, gdzie będą jednym z wystawców wielkanocnej twórczości ludowej. Dzisiejszymi pracami kierowały znane daleko poza regionem brzozowskim twórczynie Panie: Zofia Żebrak i Dorota Salak.

Na spotkaniu 18 lutego Panie wytwarzały serwety obszywane koronką, różności z kolorowej bibuły (palmy, kwiaty, stroiki ). Były też wełniane kurczaki i wiele pisanek wytwarzanych różnymi technikami: oklejane cekinami, oklejane sznurkiem, frywolitkowe i wiele innych, co obrazuje galeria.

Koło liczy obecnie 22 Panie, na początku spotkania było ich 13 ale w trakcie dochodziły następne i następne.

Pytam o dalsze plany – Przewodnicząca mówi, że 13 czerwca chcą zorganizować  wiejski festyn i nie ukrywa, że liczy na pomoc Sołtysa i Rady Sołeckiej. Chciałaby zorganizować kurs komputerowy dla osób starszych z tej miejscowości,  zaznaczyć obecność Koła na Gminnych Dożynkach i jak dotychczas, użytecznie spędzać czas na spotkaniach.  W nowej siedzibie, gdzie będzie kuchnia zaczną piec i gotować.

Chwalebne to i godne pochwały. W dobie wszechobecnie panującego Internetu i zamykania się ludzi w swoich domach – tu Panie integrują się, nienależnie od wieku. Najmłodsza członkini ma dwadzieścia kilka lat, najstarsze – ponad siedemdziesiąt.   (admin.)

Ostatnio zmienianyśroda, 18 luty 2015 21:24

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.