Logo
Wydrukuj tę stronę

GEST – VI miejsce na Europejskich Dniach Tańca w Malborku

GEST – VI miejsce na Europejskich Dniach Tańca w Malborku

Działająca pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska  Formacja GEST, w dniach 16-17 maja brała udział w Europejskich Dniach Tańca w Malborku. W ciągu dwóch dni festiwalowych mieliśmy możliwość wystąpienia między innymi obok zespołów z Rosji, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Białegostoku, Torunia, Lublina, Malborka, Polic, Rumi czy Kielna.

Nasz wyjazd zakończył się ogromnym sukcesem. GEST zdobył VI miejsce oraz Nominację na 42 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej KIELCE 2015

Nagrodzony skład zespołu:Karolina Niemiec, Patrycja Dżoń, Weronika Szczepek, Julia Wal, Emilia Knurek, Julia Ginalska, Aleksandra Borkowska, Magdalena Marszał, Martyna Korfanty, Zuzanna Stachura, Martyna Krok i Dominika Krok.

W jury zasiadali: Sebastian Białobrzeski – choreograf i reżyser, z tańcem związany od 1981 roku. Zawodowy tancerz z 20 letnią praktyką sceniczną, nauczyciel tańca, choreograf, juror. Urodzony w 1971 roku w Gdańsku. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku i Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny)  na Wydziale - Pedagogiki Tańca, gdzie uzyskał tytuł mgr sztuki. W latach 1990 - 2009 był czynnym zawodowo tancerzem Opery Bałtyckiej; Magdalena Miecznikowska – tancerka, choreograf, absolwentka Łódzkiej Akademii Muzycznej, Na co dzień interesuje się takimi stylami jak New Age,  Hip Hop, oraz dancehall, tańcem współczesnym i tańcem dworskim; Bartek Kobeszko - związany jest z szeroko rozumianą kulturą hip-hop, wciąż pogłębia swoją wiedzę i doskonali warsztat taneczny w zakresie różnych stylów tanecznych. Zamiłowanie do pracy i chęć edukowania młodych adeptów sztuki tanecznej pozwoliły mu na ugruntowanie swojej pozycji jako doskonałego nauczyciela i pedagoga. Na stałe współpracuje z wieloma ośrodkami tanecznymi, dzieląc się swoim doświadczeniem; Dominika DOMI Peszel – przygotowywała choreografie do programu „Mam talent”, uczestniczyła na zajęciach w Broadway Dance Center oraz na Jamajce gdzie doskonaliła Dancehall i Maksymilian Hać – choreograf i tancerz, był członkiem takich zespołów jak CZARNE STOPY i 7COMA7, należał do kadry Polski w federacji PZTS, IDF.Do najważniejszych osiągnięć może zaliczyć 1 miejsce na Mistrzostwach Świata w kategorii Funky.

Wyjazd możliwy dzięki dotacji otrzymanej na realizację zadania: Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego. Upowszechnianie i promocja twórczości mieszkańców Powiatu Brzozowskiego o nazwie „Tancerz - twórca kultury - Europejczyk”

W imieniu swoim oraz dzieci składam serdeczne podziękowania:

Panu Staroście Brzozowskiemu Zygmuntowi Błażowi;

Panu Piotrowi Tasz - Naczelnikowi Wydziału Oświaty, Rozwoju Regionalnego i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Brzozowie;

Panu Jackowi Cetnarowiczowi - Wydział Oświaty Rozwoju Regionalnego i Promocji Powiatu;

Panu Tadeuszowi Stępień – Prezesowi Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska;

Pani Aldonie  Stachowskiej za  pomoc w opiece nad dziećmi w czasie wyjazdu.

GEST kolejny raz  godnie reprezentował nasz powiat i nie zawiódł. Szkolny zespół podołał ogromnemu wyzwaniu.

Marek Grządziel

Ostatnio zmienianysobota, 05 wrzesień 2015 19:39

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.