Logo
Wydrukuj tę stronę

Brzozowska podstrefa ekonomiczna - kolejny krok

Brzozowska podstrefa ekonomiczna - kolejny krok

14 lipca w Urzędzie miejskim w Brzozowie z inicjatywy radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego Doroty Chilik odbyła się konferencja pn. „Podstrefa ekonomiczna w Brzozowie”, która poprzez to wydarzenie zainicjowała starania władz lokalnych o pozyskanie strefy ekonomicznej dla terenów inwestycyjnych położonych przy ul. Bohaterów II Wojny Światowej w Brzozowie. Grunty te mają łączną powierzchnię 16,72 ha i w całości są własnością gminy.  Od dłuższego czasu zainwestowaniem w potencjalnej, brzozowskiej podstrefie ekonomicznej zainteresowana jest lokalna firma ArtGos S.A. – producent wyrobów z tworzyw sztucznych. Przedstawiciele firmy deklarują chęć rozbudowania swojego zakładu oraz zwiększenie zatrudnienia.

We wtorek 10 listopada w sali narad Urzędu Miejskiego w Brzozowie odbyła się XIV zwyczajna sesja Rady Miejskiej. Radni jednomyślnie wyrazili zgodę na objęcie Specjalną Strefą Ekonomiczną  EURO-PARK Mielec ww. terenów inwestycyjnych. W obradach uczestniczyła także radna Sejmiku Dorota Chilik, której to wcześniejsze działania stworzyły platformę współpracy pomiędzy Zarządem Województwa Podkarpackiego, Agencją Rozwoju Przemysłu - oddział w Mielcu i władzami miasta Brzozowa.  

„Panu Burmistrzowi Gminy oraz Pani Wice Burmistrz bardzo dziękuję za sprawność i szybkość działania. Od konferencji minęło 4 miesiące i jestem pełna podziwu za współpracę i profesjonalizm. Czeka nas jeszcze kilka miesięcy pracy i czekania ale zapewniam, że będę robiła wszystko aby temat strefy ekonomicznej w Brzozowie nie był tylko „mrzonką” lecz realnym zrealizowanym działaniem i szansą na rozwój gospodarczy tej ziemi, ziemi brzozowskiej. Jako Radna i inicjatorka podstrefy ekonomicznej w Brzozowie chcę wesprzeć lokalnych przedsiębiorców i pomóc w promocji nowych terenów inwestycyjnych celem pozyskania nowych inwestorów. Pragnę aby Ziemia Brzozowska była postrzegana jako tereny inwestycyjne z wielkim potencjałem na rozwój gospodarczy” powiedziała Radna Dorota Chilik.

Obecnie wiele zależy od Zarządu Województwa Podkarpackiego, ponieważ to właśnie jego opinia nada sprawie dalszy bieg. 14 lipca w konferencji „Podstrefa ekonomiczna w Brzozowie”, uczestniczył także Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, który podczas tego wydarzenia zadeklarował swoje pełne poparcie dla tej inicjatywy. Po uzyskaniu pozytywnej opinii władz Województwa wniosek zostanie rozpatrzony przez ministra gospodarki, a następnie przez Radę Ministrów.

Dawid Adamski

fot. brzozowiana.pl

Ostatnio zmienianyczwartek, 12 listopad 2015 22:21

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.