Logo
Wydrukuj tę stronę

"Mikołajkowe Debiuty".Koncert Finałowy

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

2 grudnia w Brzozowskim Domu Kultury odbył się koncert finałowy „Mikołajkowych Debiutów”. W koncercie udział wzięli zwycięzcy eliminacji, które odbyły się we wszystkich gminach powiatu. Finałowemu koncertowi patronował Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, który ufundował nagrody dla uczestników a na koncercie reprezentowała go Sekretarz – Beata Bodzioch-Kaznowska. W koncercie wzięło udział ponad 20 wykonawców w wieku od 5 do 9 lat. Na brzozowską galę młodzi wykonawcy przybyli w towarzystwie rodzin, rodziców lub tylko nauczycieli-opiekunów. Koncert otworzyła piosenka „Kochany Panie Mikołaju” w wykonaniu  Julii Ryń, laureatki sprzed pięciu lat. Jury konkursowe: Marta Sobota z Zespołu Szkół w Haczowie, Sebastian Michalski – dyrektor BDK i Rafał Kuźnar – muzyk z BDK. Po wysłuchaniu wszystkich utworów zaprezentowanych przez małych wykonawców przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii pierwszej:

I miejsce – Dominika Oryszak z Przedszkola w Bliznem - za piosenkę „A ja rosnę” , opiekun Regina Froń;

II miejsce – Alicja Dąbrowska z Zespołu Szkół w Wesołej – za piosenkę „Kołysanka dla laleczki”, opiekun Monika Sobkowicz;

W grupie drugiej:

I miejsce – Aleksandra Kędra z Zespołu Szkół nr 1 w Humniskach – za piosenkę „Mruczy winyl”, opiekun Anna Czech;

II miejsce – Julia Czopik ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Domaradzu – za piosenkę „Piosenka drewnianych lalek”, opiekun Aneta Czopik;

III miejsce –  Anna Bober ze Szkoły Podstawowej w Domaradzu – za piosenkę „Piosenka powitalna”, opiekun Irena Bober  i Kamil Mrozek z Zespołu Szkół w Jasienicy Rosielnej – za piosenkę „Kamień z napisem love”, opiekun Bożena Skiba.

Nagrodę dla najmłodszej uczestniczki przyznano 4-letniej Emilce Skiba z Przedszkola w Jasienicy Rosielnej, śpiewającej „Deszczową orkiestrę”, opiekun Wioletta Nowak.

Imprezę, jak zawsze -sympatycznie poprowadziła Urszula Woroniec z BDK.

Były to już XX Mikołajkowe Debiuty, w związku z tym – organizatorzy przygotowali jubileuszowy koncert, który odbędzie się 3 grudnia. My tam będziemy i co zobaczymy i usłyszymy naszym czytelnikom zaraz przekażemy. Więc – bądźcie z nami nadal… (inf. wł.)

Ostatnio zmienianyczwartek, 03 grudzień 2015 17:33

Galeria

Artykuły powiązane

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.