Logo
Wydrukuj tę stronę

Przedświąteczne warsztatach Koła Gospodyń Wiejskich z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Humniskach

fot. arch. KGW w Humniskach fot. arch. KGW w Humniskach

Przez kilka dni grudnia Koło Gospodyń Wiejskich w porozumieniu i przy współpracy z Dyrektorem ZS nr 1 prowadziło warsztaty z dziećmi i młodzieżą. Z racji zbliżających się świąt tematyka prac była związana z Bożym Narodzeniem. Warsztaty były jednym z aspektów współpracy ze środowiskiem lokalnym w zakresie kultywowania tradycji ludowych.

Panie z KGW przyniosły wcześniej przygotowane elementy dekoracji [bombki, koronki, filc, cekiny, koraliki, bibułę, tekturę, jabłka itp.] oraz wszystkie potrzebne przybory, z kolei dzieci i młodzież wykazały się ogromnym zapałem i niesamowitymi zdolnościami oraz chęcią współpracy. Zaznaczyć trzeba że chłopcy nie ustępowali dziewczynkom w zakresie zaangażowania. Dzięki warsztatom młodzież dowiedziała się, że nie potrzeba dużych nakładów finansowych aby zrobić piękne, niepowtarzalne dekoracje świąteczne. Te, które wykonały, mogły zabrać do domu lub udekorować klasę.

Dużą inspiracją dla twórczej pracy była chęć przygotowania ozdób nie tylko dla siebie ale podarowanie ich babci lub dziadkowi. Również kiermasz szkolny był motywacją aby jak najpiękniej wykonać ozdoby.

Członkinie KGW były mile zaskoczone zainteresowaniem uczniów i przychylnością nauczycieli.  Panie zaprosiły również młodzież na podobne warsztaty do swojej siedziby.

                                              KGW Humniska

Ostatnio zmienianyniedziela, 20 grudzień 2015 17:19

Galeria

Artykuły powiązane

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.