Logo
Wydrukuj tę stronę

Debiut i sukces zespołów Brzozowskiego Domu Kultury "Tamitu" i "Cantabile" na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych - Małogoszcz 2016

fot. Damian Wojtowicz fot. Damian Wojtowicz

    23 kwietnia w Małogoszczu położonym kilkadziesiąt kilometrów od Kielc odbyła się cykliczna impreza taneczna o długoletniej tradycji oraz ogromnej renomie - XXII Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne. W tegorocznej edycji na parkiecie hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu zadebiutowały tancerki i tancerz zespołów działających przy BDK.

            Był to bardzo udany debiut, ponieważ obydwie prezentacje choreograficzne zostały przez jury konkursowe nagrodzone wyróżnieniami.

Zespól "Tamitu" wystartował w kategorii "Inne formy do lat 11" z układem pt. "Wyprawa". 32 tancerki, z których najmłodsza miała zaledwie 5 lat, wytańczyły opowieść o podróży statkiem, spotkaniu ślicznych elfów i miłych piratek. Choreografia o przyjaźni, wzajemnej pomocy i współpracy spotkała się z uznaniem jury w składzie: Piotr Galiński, Katarzyna Bryłka oraz Robert Śliżewski, którzy przyznali młodym tancerkom wyróżnienie.

Druga prezentacja, starszych koleżanek i kolegi z zespołu "Cantabile" pt."Drimin", którzy startowali w kategorii "Show dance powyżej 15 lat" (A. Antoń, N. Bryś, A. Wilusz, K. Domaradzka i M. Dudycz), zyskała uznanie jury i oni również mogli cieszyć się pucharem i nagrodą za zdobyte wyróżnienie.

"Pierwsze koty za płoty"... jak na debiut na tak poważnej imprezie, gdzie startowało 88 doskonałych zespołów z całej Polski, efekty są bardziej niż zadowalające i bardzo dobrze rokują na przyszłość.

Gratuluję wszystkim moim podopiecznym i jednocześnie chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu zespołów.

Rodzicom dzieci, którzy wspierali przygotowania, towarzyszyli w wyjeździe oraz pomagali w przygotowaniu prezentacji scenicznej. Dyrektorowi BDK, Panu Sebastianowi Michalskiemu za sfinansowanie strojów i wyjazdu dzieciaków do Małogoszcza. Panu Michałowi Florkowi za wykonanie scenografii i Damianowi Wojtowiczowi za dokumentowanie tych ważnych dla nas wszystkich chwil oraz wszystkim tym, którzy wsparli nasze działania.

Poniżej fotoreportaż z Małogoszcza.

Agnieszka Wójcik Gdula

Ostatnio zmienianyśroda, 27 kwiecień 2016 01:22

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.