Brzozowiacy z Ju itsu na Otwartym Pucharze Europy juniorów i seniorów Federacji IBF

Miasto Bieruń i IBF Polska 23 kwietnia były organizatorami imprezy międzynarodowej, w której wzięło udział ponad 200 zawodników z 6 krajów. Zawody były rozgrywane w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych, tj.: kata, kata z bronią, synchron kata, duo system i walki semi-kontaktowe. Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu wystartował w konkurencji duo system w trzech kategoriach wiekowych. Walki podczas tych zawodów stały na bardzo wysokim poziomie. O wygranym pojedynku często decydowały bardzo małe różnice punktowe, w niektórych przypadkach była to nawet 0,1 pkt. W kategorii do lat 10 BKSJJ reprezentowały pary: Adrian Buczek i Wiktoria Owsiany, która wywalczyła brązowy medal i druga para Kacper Przybyła i Patryk Cyparski, która zdobyła srebrny medal. W kategorii do lat 15-tu nasz klub reprezentowały trzy pary tj. Krystyna Mazur i Nina Bartkowska, która wywalczyła złoty medal oraz Jarosław Janusz i Piotr Ćwiąkała którzy zajęli miejsce trzecie, tuż za podium, zajmując czwarte miejsce znalazła się para Filip Mazur i Michał Lepucki. W kategorii powyżej 15 lat Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu reprezentowała nas para w składzie: Zuzanna Mazur i Sebastian Kaznowski. Podtrzymując dobrą passę i znakomite przygotowanie do sezonu, zwyciężyli w  swojej kategorii wiekowej i tym samym zdobyli złoty medal.

Zarząd BKSJJ składa podziękowanie osobom i firmom, które pomagają i wspierają rozwój ju-jitsu w naszej gminie: burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, firmie POLIKAT, EL-BUD Centrum Elektryczne i Handlowe Sanok, firmie ALTA Brzozów, firmie Eleo-Budmax Brzozów, i biuropromiocji.pl.