Logo
Wydrukuj tę stronę

"Kaczucha 2016". Sukces zespołu "Tamitu" z BDK w Brzozowie

"Kaczucha 2016". Sukces zespołu "Tamitu" z BDK w Brzozowie

          13-go, piątek okazał się bardzo szczęśliwą datą dla Zespołu tanecznego "Tamitu" z Brzozowskiego Domu Kultury, który w tym dniu uczestniczył w organizowanym już po raz XXVIII Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tanecznych "Kaczucha 2016".

            Jak co roku młodych tancerzy przyjęły gościnne mury RCKP w Krośnie. W taneczne szranki stanęło 63 zespoły i prawie 1200 utalentowanych dzieciaków z całej Polski południowo-wschodniej, od Ustrzyk Górnych po Kielce i Sandomierz.

Na przestronnej scenie sali widowiskowej RCKP było kolorowo, muzycznie, rytmicznie, głośno i bardzo wesoło. Rywalizacji zespołów towarzyszyła atmosfera wspólnej zabawy, wzajemnego dopingu i życzliwej pomocy. Wśród barwnych strojów i ciekawych scenografii zespoły prezentowały bardzo różnorodne i trudne choreografie do tematu przewodniego tegorocznej edycji przeglądu, którym był "Kaczucha na wakacjach".

35-cio osobowy zespół "Tamitu" ze swoją prezentacją wpisał się doskonale w tematykę przeglądu, ponieważ opowiedział tańcem historię jednej małej żeglarskiej wyprawy, pełnej przygód, dobrych duszków i miłych korsarek.

Wykonanie choreografii spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno widowni koncertu jak i jury konkursowego.

W końcowej klasyfikacji Zespół "Tamitu" został nagrodzony Srebrną Kaczuchą i uplasował się na doskonałym II miejscu.

Wyjątkowy charakter tegorocznej edycji Kaczuchy zawdzięczamy także faktowi, że nagrodzony również Zespół Kleksy II z RCKP został przygotowany przez Olę Fejdasz - tancerkę brzozowskiego Zespołu Cantabile, obecnie instruktorkę w RCKP w Krośnie. Ola gratulujemy! Jesteśmy dumni! Brzozów górą!

            Opiekun zespołu "Tamitu" dziękuje bardzo Dyrektorowi BDK Panu Sebastianowi Michalskiemu za sfinansowanie wyjazdu tancerek na przegląd oraz za życzliwość i pomoc. Szczególne podziękowania należą się przede wszystkim rodzicom tancerek bez pomocy których cały wyjazd nie mógłby się powieść.... a dlaczego, to najlepiej wiedzą mamy uwijające się za kulisami, które w 20 sekund z marynarzy musiały zrobić dobre duszki! Dziękuję bardzo i proszę o jeszcze.

 Agnieszka Wójcik Gdula

Ostatnio zmienianyniedziela, 15 maj 2016 12:26

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.