Logo
Wydrukuj tę stronę

Paweł Sowiński z Humnisk - brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Szachach zawodników do lat 6

W dniach od 26-29 w Suchedniowie w województwie Świętokrzyskim zostały przeprowadzone Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Polski zawodników do lat 6 i 7 .W sumie w turnieju wzięło udział 129 zawodniczek i zawodników. W grupie wiekowej do lat 6 brało udział 35 chłopców w tym przedszkolak z Humnisk PAWEŁ SOWIŃSKI zawodnik UKS SP-1 Brzozów. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z czasem 30 minut na zawodnika. Paweł w sumie wygrał 7 partii i tylko 2 przegrał w pierwszym dniu zawodów. Ostatecznie wynik ten dał jemu brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 6. Słowa podziękowania należą się rodzicom dzięki którym Paweł wziął udział w kolejnym po Katowicach turnieju szachowym .