Logo
Wydrukuj tę stronę

Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Górkach

fot. Ryszard Piecuch fot. Ryszard Piecuch

,,Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba.

Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana.

No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło.

Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają.

Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości’’

Styczeń jest miesiącem zimowym, pełnym mroźnych dni, a w tym roku dodatkowo bardzo zaśnieżonych. Zdarzają się jednak też takie, kiedy mróz i śnieg nie ma znaczenia. Dni, kiedy każdemu robi się cieplej w sercu. To święto naszych Babć i Dziadków, które w Zespole Szkół w Górkach stało się tradycją na stałe wpisaną w harmonogram uroczystości szkolnych.

W bardzo zimową, zasypaną śniegiem sobotę 14.01.2017r. w progi naszej szkoły zawitali wspaniali dziadkowie i kochane babcie naszych najmłodszych uczniów. Pani  dyrektor Aleksandra Lubecka przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, złożyła życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom oraz przedstawiła kilka wesołych anegdot.

Następnie mali aktorzy z klas 0-III zaprezentowali „Jasełka bożonarodzeniowe”, które z bardzo dużym zapałem przygotowali wspólnie ze swoimi wychowawcami: S.Szałajko, R. Florek, T. Kowalczyk-Bieńczak, E. Biegą, B. Gołąb. W teksty scenariusza wplatały się profesjonalnie wykonane kolędy i pastorałki wyśpiewane przez chór szkolny pod kierunkiem pana M. Tymkiewicza. Szkolny zespół taneczny prowadzony przez panie: E. Biegę i S. Szałajko  zaprezentował „Taniec śnieżynek” .

Na koniec uroczystości wnuczki i wnukowie wyrecytowali piękne wierszyki       i wzruszające życzenia dla swoich babć i dziadków oraz wręczyli im własnoręcznie wykonane laurki. Święto nie odbyłoby się bez pomocy rodziców, którzy przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek,  piękne stroje i rekwizyty dla aktorów oraz pomagali wychowawcom w organizacji całej uroczystości. Serdecznie im za to dziękujemy. Był to niezwykły dzień zarówno dla dzieci, wychowawców jak i zaproszonych gości. 

                                 Elżbieta Biega, Sylwia Szałajko

fot. Ryszard Piecuch

Ostatnio zmienianywtorek, 17 styczeń 2017 20:20

Galeria

Artykuły powiązane

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.