Logo
Wydrukuj tę stronę

226. rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzozowie

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

       27 kwietnia w naszej szkole został zaprezentowany program artystyczny z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie z klasy IV d pod opieką pani Elizy Wolak i pani Niny Florczak – Mendyki przygotowali dla społeczności szkolnej część artystyczną o patriotycznej wymowie.

    Uroczystość, którą otworzył dyrektor szkoły Tomasz Żak, zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Młodzi aktorzy przybliżyli postanowienia Sejmu Wielkiego z 1971 roku oraz przypomnieli fakty z przeszłości ważne nie tylko dla Polski, ale i dla Europy. Wspaniała dekoracja przygotowana przez panią Lucynę Dobrowolską oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu Julii Kałamuckiej, Oliwii Fiołek oraz chóru szkolnego pod egidą pani Jolanty Krzysik upiększyły program i spowodowały, że nie jednemu zakręciła się łezka w oku.

Ważne jest, by pamiętać o ważnych dla Polski wydarzeniach historycznych i uświadomić młodemu pokoleniu Polaków, że naród który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje swojej przyszłości.

                                                                                                                      (N.M.)

Ostatnio zmienianypiątek, 28 kwiecień 2017 15:28

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.