Logo
Wydrukuj tę stronę

Górki. Galeria obrazów i rzeźby ART.VICI już otwarta

fot. A. Józefczyk fot. A. Józefczyk

5 sierpnia w Górkach koło Brzozowa została otwarta pierwsza w okolicy Galeria ART.VICI. Jej właściciel Tadeusz Masłyk –  poeta,  malarz i rzeźbiarz wykorzystał do tego pomieszczenie we własnym domu.  Na otwarcie zaproszenia przyjęli i przybyli znajomi i przyjaciele artysty: Radovan Brenkus – słowacki pisarz, tłumacz i krytyk, Maciej Syrek –ceniony rzeźbiarz z Krosna, Cezary Szczygielski – (jak sam  sobie mówił: aktor drugiego planu), poetki rzeszowskie: Marta Świderska-Pelinko i Janina Ataman-Gąsiewicz – ze Związku Literatów Polskich i redaktor Andrzej Józefczyk z Nowego Podkarpacia.  Władze miejscowe reprezentowali  ks. Stanisław Curzytek – proboszcz parafii w Górkach, Grzegorz Ostrowski – sołtys oraz Aleksandra Lubecka – dyrektor miejscowego Zespołu Szkół. Nie zabrakło mieszkańców wsi i okolicznych miejscowości.

 Uroczystego otwarcia, symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Cezary Szczygielski i Maciej Syrek z udziałem artysty. Jak zapowiedział Masłyk -  Galeria będzie miejscem  wystaw dla wszystkich, którzy zechcą pokazać szerszej publiczności  swe obrazy lub rzeźby. Zapewnia pełen profesjonalizm w tym zakresie ze spotkaniami i wernisażami włącznie.

O artyście na portalu pisaliśmy niejednokrotnie, przypomnijmy tylko statystycznie, w minionych 35 latach ma już za sobą ponad 150 wystaw, w których uczestniczył lub przygotowywał je. Jego twórczość jest znana w wielu miastach Podkarpacia, kraju ale także za oceanem, choćby 17 wystaw w USA czy kilkadziesiąt plenerów malarstwa i rzeźby.

A potem była - plenerowa właśnie - biesiada przy i ciastach i napojach; długie dysputy, nie tylko o sztuce… (inf.wł)

Fot w  galerii A. Józefczyk i Brzozowiana.pl

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 07 sierpień 2017 21:26

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.