Logo
Wydrukuj tę stronę

7-letni Pawełek Sowiński z Humnisk, uczestnik Mistrzostw Europy - drugim wicemistrzem Polski Mistrzostw Szkół i Przedszkoli w szachach.

fot. Łukasz Sowiński fot. Łukasz Sowiński

W dniach od 15 do 18 grudnia 2017 roku w Katowickim Spodku  odbyły się trzy prestiżowe turnieje szachowe tj. Mistrzostwa Europy w Szachach Błyskawicznych i Szybkich grupa OPEN oraz Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli. Do słynnego Spodka zjechali najlepsi szachiści z Polski oraz Europy. W zawodach uczestniczyło około 1200 zawodników w ME oraz około 1400 uczniów szkół. W turniejach zadebiutował 7 letni Pawełek Sowiński z Humnisk reprezentujący UKS SP 1 Brzozów.

W pierwszym dniu rywalizacja toczyła się w konkurencji szachów błyskawicznych (3 min+2s) na dystansie 22 rund - grupa OPEN. Zawody trwały przez cały dzień do późnych godzin wieczornych. W sumie Pawełek zdobył  8 punktów przy średnim rankingu przeciwników 1403  i poprawił swój ranking o 58 punktów FIDE.

W drugim i trzecim dniu również zawody trwały cały dzień gdzie szachiści rywalizowali w turnieju szachów szybkich (15 min+10s)  na dystansie 11 rund. W turnieju tym  Pawełek po dobrze zagranych partiach zdobył  4,5 punktu przy średnim rankingu przeciwników 1488  i poprawił swój ranking o 37 punktów FIDE. Ostatni czwarty dzień to turniej o Mistrzostwo Szkół i Przedszkoli na dystansie 7 rund po 10 min na zawodnika. W grupie Pawełka  zagrało 113 zawodników. Pawełek uzyskał 6 pkt. co dało mu miejsce na podium i brązowy medal na Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i  Przedszkoli w szachach błyskawicznych  w grupie chłopców kl. I. Należy dodać że  wśród swoich rówieśników podczas Mistrzostw Europy Pawełek uzyskał  najlepsze wyniki. Nabrane doświadczenie podczas rozegranych 40 rund w tak prestiżowych turniejach,  możliwość zagrania w jednej grupie z arcymistrzami, podniesienie swojej siły gry (FIDE) i wiele innych walorów na  pewno przyczyni się do dalszego rozwoju szachowego Pawełka.

Udział w tych Mistrzostwach  nie byłoby  możliwy bez wsparcia finansowego, jakiego udzielił  Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka za co Pawełek oraz rodzice serdecznie dziękują.

Łukasz Sowiński

Ostatnio zmienianypiątek, 22 grudzień 2017 21:43

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.