Logo
Wydrukuj tę stronę

Pożar w brzozowskim ARTGOS i POLSAL

     

    Od około 17.30 trwa gaszenie pożaru, jaki wybuchł  na terenie Zakładu Tworzyw Sztucznych ARTGOS w Brzozowie. Akcję prowadzi brzozowska PSP przy wsparciu OSP Starej Wsi, Bliznego(dwa wozy strażackie), Jasienicy Rosielnej, Przysietnicy i Zmiennicy. 

    W części zakładu należącej do firmy POLSAL produkującej elementy z drewna i płyt drewnopodobnych, według nieoficjalnych informacji, w składzie trocin nastąpił wybuch i zaczęły się palić. Wkrótce ogień przerzucił się na składowane nieopodal, umieszczone w foliowych opakowania produkty z tworzywa sztucznego, znajdujące się już w częci "ARTGOSU", które też zaczęły się palić. 

    Wykorzystywane są zakładowe źródła ujęcia wody, jednak co chwilę jednostki straży dowożą wodę także spoza zakładu. Prowadzonej akcji gaśniczej utrudnia duszący i gryzący dym z palących się tworzyw sztucznych i trocin. 

    Ile potrwa jeszcze akcja dogaszania pożaru – strażacy nie potrafili odpowiedzieć. Na drodze głównej (W-886) policjanci chwilowo wstrzymują ruch, umożliwiając wyjazd i wjazd wozom strażackim do zakładu.

-------------------------

Według uzyskanych informacji w dniu 25.07 - wczorajszy pożar zniszczył w zakładzie POLSAL dwa filtry pyłowe o wartości ok. 300 tys. zł a w ARTGOS 122 palety gotowych wyrobów z tworzyw sztucznych, powodując straty w wysokości ponad 50 tys. zł. Akcja gaśnicza trwała około 4 godzin.

 

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.