Logo
Wydrukuj tę stronę

Paweł Sowiński zdobywca dwóch złotych medali na Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach szybkich i Błyskawicznych

fot. Łukasz Sowiński fot. Łukasz Sowiński

W dniach 10 - 12 sierpnia w hali 100-lecia we Wrocławiu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach szybkich i Błyskawicznych. W zawodach wzięli udział szachiści Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brzozowie (11 szachistów) oraz LKS Parnas Stara Wieś (6 szachistów).

Po zdobyciu złotego medalu w szachach klasycznych w indywidualnym Pucharze Polski w Poroninie (maj 2018), kolejny fenomenalny sukces odniósł Paweł Sowiński (trener Daniel Kopczyk), który w kategorii do lat 8 zdobył dwa złote medale. W szachach szybkich wygrał wszystkie swoje partie zdobywając 11 pkt. Natomiast w grze błyskawicznej uzyskał 11 pkt. z 13 i również stanął na najwyższym podium. Wielki sukces Pawła daje siłę, wiarę i przekonanie, że tylko ciężki trening oraz praca zostanie nagrodzona i pozwoli zdobyć najwyższe laury.

Zarząd UKS SP 1 Brzozów i LKS Parnas Stara Wieś oraz Rodzice pragną podziękować Burmistrzowi Brzozowa oraz Dyrektorowi MOSiR Brzozów za pomoc w z organizowaniu wyjazdu do Wrocławia.

Wyniki i galeria - http://mpjbis.dzszach.pl/

Galeria i filmiki - https://www.facebook.com/szachyinfo/

Paweł Jurkiewicz

Ostatnio zmienianyczwartek, 16 sierpień 2018 12:16

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.