Logo
Wydrukuj tę stronę

Brzozów. Przedszkolaki świętowały Dzień Niepodległości

fot. nm fot. nm

Zbliża się święto niepodległości

Dziś Polska jest wolnym krajem (…)

Dziękujemy, tym, którzy za nią walczyli

I z rąk oprawców ją wybawili.

Tymi słowami rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 w Brzozowie. Przedszkolaki z grupy Biedronek pod kierunkiem Moniki Dydak, Katarzyny Kołodziejczyk i Bożeny Dąbrowieckiej wystąpiły z krótkim programem słowno-muzycznym. Dzieci ubrane w odświętne stroje z przypiętymi biało-czerwonymi kokardami recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dla wielu z nich był to debiut na scenie przed tak dużą publicznością, ale jakże udany. Każde z nich zasłużyło na medal. Podczas akademii ppor. Rafał Orłowski opowiedział przedszkolakom o tym, czym na co dzień zajmują się żołnierze i jakie są ich atrybuty. Co ciekawe, maluchy wykazały się bardzo dużą wiedzą z zakresu wojskowości i państwa polskiego, czym zaskoczyły przybyłych gości. W nagrodę na ręce dyrektor przedszkola, podporucznik i st. szer. Paweł Posadzki przekazali materiały promocyjne Wojska Polskiego, wśród których zalazły się m. in. malowanki.

Na zakończenie dyrektor przedszkola Jolanta Szarek wręczyła przedszkolakom, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt. Moja mała Ojczyzna dyplomy i upominki. Organizatorem konkursu zorganizowanego w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Piękna, nasza Polska cała były nauczycielki Anna Adamska i Eliza Boroń. Całości dopełniło pamiątkowe zdjęcie.

A już jutro (tj. 9.11) przedszkolaki wezmą udział w akcji Rekord dla Niepodległej. W ramach świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości o godz. 11:11 uczniowie ze wszystkich placówek oświatowych w całej Polsce będą wspólnie śpiewać hymn narodowy. Organizatorem wydarzenia jest Minister Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży przy MEN. (nm)

Ostatnio zmienianyczwartek, 08 listopad 2018 15:55

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.