Logo
Wydrukuj tę stronę

„Wesołą nowinę”...

fot. ET fot. ET

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Humniskach po raz kolejny przygotowała 12 i 13 stycznia br. dla społeczności Humnisk niezwykłe wydarzenie kulturalne. Bohaterowie opowieści biblijnej zabrali licznie zgromadzonych mieszkańców w podróż do Betlejem, ale nie tylko. Wspólnie odwiedzili pałac Heroda, karczmę u Żyda, obozowisko pasterzy, po raz kolejny wędrowali z Maryją i Józefem pod domach, by szukać noclegu, a także za sprawą niezwykłej wyobraźni reżyserów przenieśli się w zaświaty, gdzie diabły i czarty knuły, by zapobiec narodzeniu Chrystusa.

Historii opowiedzianej w sposób po części współczesny a po trosze zamierzchły, humorystycznie, za każdym razem przyświeca jeden cel. Ma w sposób obrazowy ponownie otworzyć serca na łaskę nowo narodzonego Jezusa i przypomnieć, co w życiu jest najważniejsze. To wszystko udało się reżyserom, aktorom, choreografom. Co należy podkreślić, było to ogromne przedsięwzięcie wymagające pracy i zaangażowania wielu osób. Nad scenariuszem i przebiegiem przedstawienia czuwały: Elżbieta Łuczycka i Magdalena Chmielewska, Bernardyna Kędra sprawowała opiekę nad scholą, absolwentami i młodzieżą z KSM, którzy uświetniali kolejne części przedstawienia dobranymi tematycznie kolędami. W rolę wcielili się uczniowie 3 kl. Gimnazjum, klas 8. i 5. oraz nauczyciele, rodzice i dziadkowie: Małgorzata Ochała, Adam Kędra, Wacław Paszkaniak, Mirek Siwak, Bogusław Korfanty i Adrian Gdula.

Dyrektor SP Nr 1 w Humniskach Lucjan Czech podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia, przybyłym oraz darczyńcom: Romanowi Łuczyckiemu, Dariuszowi Chmielewskiemu, Annie i Henrykowi Musiałkom, Halinie Ścibor, Mateuszowi Ściborowi, Agacie i Janowi Dudyczom, Mariuszowi Wackowi, Zofii i Józefowi Teleszom, Arturowi Teleszowi, Jerzemu Kędrze, Bożenie Dudek, Urszuli i Maciejowi Zublowi, Robertowi Preisnerowi, p. Adamskim (szkółka leśna w Grabownicy Starzeńskiej), Gromkom, Lasotom oraz Joannie Siwak. (et)

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 14 styczeń 2019 18:29

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.