Logo
Wydrukuj tę stronę

Brzozów. XVII Bieg im. prof. Waleriana Pańki

fot. Brzozowiana fot. Brzozowiana

      Tylko 24 minuty i 37 sekund potrzebował Piotr Kobylarz z klubu Rzeszowskie Gazele i Gepardy na pokonanie 7 kilometrowej trasy XVII Biegu im. prof. Waleriana Pańki. W tym roku 31 biegaczy (w tym sześć kobiet) zagościło w Brzozowie gdzie kolejny raz uczczono pamięć prezes NIK Waleriana Pańki, urodzonego w podbrzozowskim Turzym Polu, ucznia brzozowskiego liceum, sentymentalnie związanego przez lata z naszym miasteczkiem, tragicznie zmarłego w 1991 roku.

      Jak co roku udział w imprezie  brali amatorzy biegania skupieni w klubach biegacza, innych  stowarzyszeniach oraz niezrzeszeni. Od dłuższego czasu stała trasa biegu rozpoczyna się w pobliżu willi Jezuitów w Starej Wsi, prowadzi przez las a następnie ulicami miasta mając metę na brzozowskim rynku.

W zawodach udział brali biegacze nie tylko z Brzozowskiego Klubu Biegacza ale także z Krakowa, Rzeszowa, Strzyżowa, Sanoka i wielu innych podbrzozowskich miejscowości.

Na mecie każdy z biegaczy otrzymywał z rąk Posła na Sejm – Piotra Uruskiego, Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego i przedstawiciela Najwyższej Izby Kontroli – Andrzeja Trojanowskiego, okolicznościowe medale. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc wśród mężczyzn i kobiet otrzymali nagrody pieniężne i drobne suweniry.

Zwycięzcami tegorocznego biegu byli:

I miejsce – wspomniany wyżej Piotr Kobylarz;

II miejsce – Kacper Kuzian z KKB MOSiR Krosno;

III miejsce – Oskar Olejarski z Brzozowskiego Klubu Biegacza

Wśród kobiet:

I miejsce – Katarzyna Kargol z CWKS Resovia Rzeszów;

II miejsce – Patrycja Surowiec także z CWKS Resovia Rzeszów;

III miejsce – Agnieszka Dąbrowska z klubu Pozytywnie Zabiegani  w Sanoku.

Okolicznościową statuetką wyróżniono najstarszego biegacza, 62 letniego Władysława Tabisza reprezentującego OSP w Ropczycach.  

Po ceremonii  wyróżnień i nagród, wszyscy mogli posilić się zupą gulaszową przygotowaną przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Wsi. Na mecie biegu jeden z zawodników osłabł z przemęczenia i źle rozłożonych sił i musiał interweniować lekarz Pogotowia Ratunkowego. Do zobaczenia za rok. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianyniedziela, 08 wrzesień 2019 09:12

Media

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.