Logo
Wydrukuj tę stronę

Warsztaty muzyczne „Twórczy Brzozów”

fot. Magdalena Korona fot. Magdalena Korona

       W dniach 27-28 września w Galerii na Strychu Brzozowskiego Domu Kultury odbyły się dwudniowe warsztaty muzyczne – „Twórczy Brzozów”, przeznaczone dla młodych wokalistów powiatu brzozowskiego. Pomysłodawcą i organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie „Przestrzeń Twórcza”.

      Moderatorem warsztatów był Łukasz Sabat - wokalista, multiinstrumentalista, grający na duduku, saksofonie altowym, Hulusi, sopiłce basowej i na wielu podobnych instrumentach z rodziny dętych, dodatkowo zajmujący się elektroniką i live samplingiem. Autor / współautor wielu oryginalnych projektów muzycznych stanowiących połączenie jazzu, popu, etno i elektroniki z wplecionymi tekstami autorskimi, a także znanych poetów polskich, takich jak: Janusz Szuber, Miron Białoszewski czy Konstanty Ildefons Gałczyński.   

Zajęcia warsztatowe były bardzo energetyczne, twórcze i kreatywne; muzycznym improwizacjom nie było końca, więc i efekty były zaskakujące. Powstawały nowe teksty i aranżacje muzyczne od początku do końca i był to wymierny efekt zaangażowania i zainteresowania „warsztatowiczów”, odpowiednio wspieranych i ukierunkowywanych przez prowadzącego zajęcia, moderatora – Łukasza Sabata.

Ta niesamowita inicjatywa, której organizatorem było Stowarzyszenie Przestrzeń Twórcza mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Brzozowie.

Bardzo dziękujemy Łukaszowi za świetne prowadzenie warsztatów, pokazanie czym jest swoboda twórcza i jakie efekty da.

Dziękujemy BDK za udostępnienie Galerii  - idealnego dla tego wydarzenia miejsca. Jesteśmy wdzięczni Damianowi Wojtowiczowi za pomoc techniczną, logistyczną, organizacyjną i wszelką inną. Pozdrawiamy naszego gościa, Aleksandrę Telesz - instruktorkę wokalu Ogniska Muzycznego w BDK. Dziękujemy także Laurze Starowiejskiej z Karpackiego Klastra Ekonomii Społecznej za możliwość pokazania działalności naszego Stowarzyszenia w spocie promocyjnym (film nagrywany był podczas warsztatów). Najbardziej dziękujemy Wam Kochani Warsztatowicze, za poświęcenie czasu, za kreatywność, zaangażowanie.

W imieniu Stowarzyszenia - Magdalena Korona

Ostatnio zmienianyniedziela, 29 wrzesień 2019 00:22

Galeria

Artykuły powiązane

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.