Logo
Wydrukuj tę stronę

Stara Wieś. Podróż za uśmiech. Motocykliści – u wychowanków DPS-u, kolejne spotkanie.

fot. Kazimierz Barański fot. Kazimierz Barański

       20 października w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Starej Wsi odbył się po raz kolejny zjazd motocyklistek i motocyklistów na swoich pięknych maszynach pod nazwą „Podróż za jeden uśmiech”.

       Wydarzenie to zgromadziło ponad 100 motocykli z całego Podkarpacia. Główną inicjatorką tego zlotu była pani Lidia, która pracowała w DPS jako rehabilitantka przez wiele lat. Niestety nie ma jej już wśród nas, ale wciąż o niej pamiętamy, i to właśnie dla niej zawsze jest „odcina”.  („Odcina” to zwyczaj motocyklistów jednoczesnego włączenia silników i zwiększania „gazu”, aby osoba ku czci której to robią,  mogła nawet w  zaświatach usłyszeć odgłos pracy silników – dopisek redakcji).

Wszystko rozpoczęło się Mszą Świętą o godzinie 11, która dzięki pięknej pogodzie odbyła się na zewnątrz budynku. Uczestniczyli w niej mieszkańcy DPS oraz przybyli goście. Później na każdego czekał ciepły i pyszny posiłek. Następnie dzieci oraz młodzież stawali się „plecakiem” motocyklisty i ruszali w przejażdżkę zarówno w obrębie budynku jak i poza nim. W czasie przerwy od wyjazdów odbyły się liczne konkursy, w których brali udział zarówno motocykliści jak i podopieczni. Nie obyło się oczywiście bez „palenia gumy”, które dało wiele radości wszystkim zgromadzonym. Przerwa na kawę i ciastko stworzyła okazję do poznania się z mieszkańcami, porozmawiania z nimi i być może stworzenia głębokich przyjaźni.

Na przyjazd motocykli czekali oni cały rok z wielkim utęsknieniem co dało się zauważyć.  Były łzy szczęścia, a także i wzruszenia zarówno na twarzach podopiecznych jak i motocyklistów. Ustalono także stały termin zlotu motocykli w DPS na kolejne lata i będzie to pierwsza niedziela września. A te piękne chwile uwiecznił pan Kazimierz Barański.

Marta Anioł

Ostatnio zmienianyśroda, 23 październik 2019 22:39

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.