Brzozowscy szachiści - mistrzami Rzeszowa

Już po raz piąty odbyły się Szachowe Mistrzostwa Rzeszowa. Organizatorem imprezy był Rzeszowski Klub Szachowy oraz Rzeszowski Dom Kultury, filia Staromieście. Honorowy patronat nad imprezą, która odbyła się w dniach 2 - 4 oraz 9 - 11 listopada, objął Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Celem turnieju było wyłonienie Szachowego Mistrza Rzeszowa seniorów, juniorów oraz w kategorii do 10 lat. W sumie w turnieju wystartowało 126 zawodników w śród nich zawodnicy z UKS SP 1 Brzozów. Zawodnicy zostali podzieleni na trzy grupy: Open, w której zagrał Jakub Gładysz, juniorzy 1996-2001 w której zagrały Aleksandra Kozubal oraz Zuzanna Jurkiewicz oraz najliczniejsza grupa młodszych juniorów, w której zagrali Emilia Wojtas, Maciej Czopom, Remigiusz Florek, Tomasz Bober oraz Kacper Jurkiewicz.

Najlepszy wyniki osiągnęły nasze zawodniczki Aleksandra Kozubal zdobyła tytuł Szachowego Mistrza Rzeszowa na 2012 r. a Zuzanna Jukiewicz została V-ce Mistrzem. W grupie młodszej do 10 lat V-ce Mistrzem Rzeszowa została Emilka Wojtas wśród dziewczynek oraz Maciej Czopor wśród chłopców. Pozostali zawodnicy również zakończyli rozgrywki w czołówce zawodów. Tomasz Bober miejsce 5, Remigiusz Florek miejsce 18, Kacper Jurkiewicz miejsce 22. W bardzo silnej grupie Open Jakub Gładysz zakończył rozgrywki na miejscu 10.

Na zakończenie turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.