Logo
Wydrukuj tę stronę

"Tożsamość Przemyśla" wystawa czasowa w Muzeum Regionalnym w Brzozowie

fot. brzozowiana.pl fot. brzozowiana.pl

    Ewa Wolak i Leszek Matysiak to artyści malarze związani z Klubem Plastyka Nieprofesjonalnego działającego przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu. W ramach działalności tego klubu uczestniczą między innymi w warsztatach, plenerach i konkursach malarskich. Należą  do rzeszowskiego oddziału Związku Plastyków, Amatorów Rzeczpospolitej Polskiej. Wystawa ta jest ich kolejnym przedsięwzięciem.

Ewa Wolak jest inicjatorką i pomysłodawczynią  założenia artystycznej „Galerii pod Szpakiem” gdzie od kilku lat odbywają się cykliczne wystawy przemyskich artystów. Uczestniczy w aukcjach na rzecz ludzi potrzebujących ofiarowując swoje prace.

Najczęściej maluje portrety akrylem, olejem ale jej ulubioną techniką jest akwarela. Portrety Ewy Wolak  znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicami: m.in. w USA, w Bawarii, Szwecji, Słowacji i na Węgrzech.

Leszek Matysiak mieszka w Ostrowie koło Przemyśla, zajmuje się malarstwem, rzeźbą, grafiką i rysunkiem. Inspirują go wszelkie dziedziny twórczości: rzeźba w kamieniu, ceramika, prace w glinie a szczególnie w drewnie ale zawsze rysunek sytuacyjny jest dla niego podstawą zapisywania wszelkich pomysłów. W 2009 r. odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, w 2011 r. odznaczony BRĄZOWYM Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianysobota, 17 lipiec 2021 02:15

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.