Emilka Wojtas w finale szachowych Mistrzostw Polski 2013

W dniach od 25 listopada do 2 grudnia br. w Pokrzywnej woj. opolskie odbył się turniej szachowy „Ostatniej szansy”. Turniej ten jest ostatnią okazją do wywalczenia awansu do finału Mistrzostw Polski 2013. Z możliwości tej skorzystała zawodniczka z UKS działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brzozowie Emilka Wojtas. W grupie wiekowej do 9 lat wywalczyła 2 miejsce i tym samym awans.

Turniej „Ostatniej Szansy” zakończył cykl zawodów umożliwiających awans do finałów. Z pośród 28 zawodników, którzy wywalczyli ten awans w woj. podkarpackim, UKS przy SP 1 w Brzozowie uplasowało się na miejscu 2 z 6 zawodnikami są to: Jakub Gładysz, Aleksandra Kozubal, Zuzanna Jurkiewicz, Inga Białowąs, Maciej Czopor, Emilia Wojtas. Największą ilość zawodników ( 8) wprowadziła do finałów LKSz GCKiP Czarna.