Logo
Wydrukuj tę stronę

Urząd Miejski kontra szkoły…

fot. A. Kędra fot. A. Kędra

  

   20 kwietnia br., w Zespole Szkół Nr 1 w Humniskach, odbył się turniej piłki siatkowej pracowników Oświaty i Urzędu Miejskiego w Brzozowie o Puchar Burmistrza Brzozowa. W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn: Urząd Miejski Brzozów, Zespół Szkół Nr 2 w Przysietnicy, Szkoła Podstawowa w Brzozowie, Zespół Szkół w Grabownicy Starzeńskiej, Zespół Szkół Nr 2 w Humniskach, Zespół Szkół w Starej Wsi, Szkoła Podstawowa w Zmiennicy, Gimnazjum w Brzozowie i Zespół Szkół Nr 1 w Humniskach.

   Zawody otworzył, życząc wszystkim powodzenia w rywalizacji, dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Humniskach - Lucjan Czech. Szczegóły techniczne związane z zawodami przedstawił Andrzej Kędra, który czuwał nad przebiegiem całego turnieju. Rozgrywki, które podzielono na dwie grupy, rozgrywano na dwóch boiskach. W grupie I walczyły zespoły: Urzędu Miejskiego, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie, Szkoły Podstawowej w Zmiennicy oraz Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie. W grupie II rywalizacja toczyła się między: Zespołem Szkół Nr 2 w Przysietnicy, Zespołem Szkół w Grabownicy Starzeńskiej, Zespołem Szkół Nr 2 w Humniskach, Zespołem Szkół w Starej Wsi oraz Zespołem Szkół Nr 1 w Humniskach.

   Fazę grupową rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Widowisko siatkarskie przyciągnęło kibiców, którzy wypełnili widownie nowo oddanej hali sportowej w Humniskach. Z grupy pierwszej do półfinału weszły zespoły brzozowskiego gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Zmiennicy.

   W grupie drugiej wszystkie mecze wygrał Zespołu Szkół w Starej Wsi. O drugie miejsce, dające awans z grupy do półfinału, była zacięta walka do ostatniego meczu. Ponieważ trzy zespoły miały po tyle samo zwycięstw o awansie przesądziły małe punkty, które premiowały drużynę gospodarzy.

   W pierwszym półfinale drużyna brzozowskiego gimnazjum spotkała się z drużyną ZS Nr 1 w Humniskach. Po zaciętym do samego końca pojedynku lepszy okazał się skład Gimnazjum Brzozów. W drugim półfinale Zespół Szkół w Starej Wsi walczył ze Szkołą Podstawową w Zmiennicy. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna z Zespołu Szkół w Starej Wsi.

   W rywalizacji o trzecie miejsce zwyciężyła (2:0) drużyna Zespołu Szkół Nr 1 w Humniskach.

   Poziom finału stał na wysokim poziomie. Mecz zakończył się wygraną 2:1 Zespołu Szkół w Starej, Gimnazjum w Brzozowie musiało zadowolić się II miejscem.

   Puchary i dyplomy, ufundowane przez burmistrza Brzozowa – Józefa Rzepkę, siatkarzom wręczył dyrektor Zespołu Szkół w Humniskach - Lucjan Czech.

 Organizatorami turnieju byli burmistrz Józef Rzepka oraz ZS Nr 1 w Humniskach. Mecze sędziowali Tomasz Podulka i Artur Cyparski.

Andrzej Kędra

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.