Logo
Wydrukuj tę stronę

Dzień Ziemi w Zmiennicy

fot. arch. SP w Zmiennicy fot. arch. SP w Zmiennicy

   "Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi..."

 

   Słowa wodza indiańskiego, wypowiedziane w XVIII wieku i wciąż aktualne były początkiem uroczystości, która z okazji Dnia Ziemi, odbyła się 26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Zmiennicy. Refleksyjne i humorystyczne treści programu artystycznego miały charakter dydaktyczno - wychowawczy. Ich celem było uświadomienie uczniom, że jedynie życie w zgodzie z przyrodą ma przyszłość. Uczyły szacunku do świata flory i fauny.

   Pełen śpiewu i zabawy program zaprezentowali także uczniowie klasy 0, którzy radowali się z nadejścia wiosny, Ostatnim punktem apelu był barwny korowód po zielonych zakątkach wsi. Uroczystość przygotowały panie: Maria Data, Lucyna Ostrowska i Teresa Adamczak.

   Nasza szkoła aktywnie bierze udział w akcjach promujących ekologiczny styl życia i ochronę Ziemi. Co roku we wrześniu uczestniczymy w Sprzątaniu świata i bierzemy udział w konkursach ekologicznych. Wyżej wymienione spotkanie było także okazją, aby pomyśleć, co możemy sami zrobić dla naszej planety, aby byłą zdrowa, piękna i czysta. Czasem wystarczy dokręcić kran, zgasić niepotrzebną żarówkę, odnieść do neutralizacji zbędny sprzęt... a śmieci wyrzucać tam, gdzie ich miejsce, czyli do kosza...Ziemia na pewno poczuje się zadbana.

Maria Myćka

 

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.