Logo
Wydrukuj tę stronę

III PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH W GRABOWNICY STARZEŃSKIEJ

III PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH W GRABOWNICY STARZEŃSKIEJ

 

   III Międzynarodowy Przegląd Zespołów Tanecznych organizowany przez Zespół Szkół w Grabownicy Starzeńskiej, pt. „GRANICA ŁĄCZY A NIE DZIELI”, w bieżącym roku zgromadził 9 zespołów:

 Mażonetki „DŻET” i „FLESZ” (prowadząca Agnieszka Cynar) z GOK w Niebylcu

  • Zespół Tańca Ludowego „KALINA” przy Zespole Szkół w Niebocku (opieka i kierownictwo Beata Ziółkoś, Tomasz Rożek i Beata Dżoń)
  • ZESPÓŁ "FRAGOLIN" (Katarzyny Stec) z Krosna.
  • Scena Tańca „KONTRAST” (Karoliny Słonka) z Rzeszowskiego Domu Kultury
  • Duet „RAPSODIA”(Brygida Tymczak i Paulina Dymińska) z I LO w Brzozowie
  •  MARCIN DUDYCZ z Humnisk – finalista programu TVN „MAM TALENT”
  • Zespół „GEST” z Zespołu Szkół w Grabownicy Starzeńskiej (Marka Grządziela)

    Uczestnicy zaprezentowali zgromadzonej publiczności 21 ciekawych występów, które nagradzano gromkimi brawami. Mieliśmy okazję zobaczyć następujące układy taneczne: ” Wilk i Zając” – w wykonaniu „Gestu”; Karolinę Głowińską z „Fragolin”wLonely”(Samotnym) oraz cały zespół w układzie taneczno-sportowym i „Pokoju bez okien” a marżonetki „Dżet” w układzie taneczno-marszowym. Układ o nazwie "Lublin" oraz polkę zatańczyła „Kalina”; „Rapsodia” - w „Help the people” i „Hip Hopie”. Rzeszowski „Kontrast” pokazał się w „Hip Hop Dance” a Marcin Dudycz zaprezentował swój taniec z finału „Mam talent” TVN-u. 

    Bogaty program przedstawili gospodarze czyli „Gest”: Weronika Szczepek i Wiktoria Tympalska wystąpiły w układzie „Radość o poranku”; Emilia Knurek i Wiktoria Typalska zaprezentowały “Pierrota i Kolombinę”; Martyna i Dominika Krok pokazały „Pająka i Motylka”; Gabriela Tympalska i Karolina Niemiec wprowadziły w nastrój „Baśniowej krainy Narni a Martyna Korfanty i Aleksandra Zajdel – zobrazowały tanecznie jak ”W czasie deszczu dzieci się nudzą”. 

    Na zakończenie „Gest” w pełnym składzie, zaprezentował widowisko „Tapiti bogini ognia”.

 

   Opiekunowie i kierownicy zespołów przyznali najlepszym wykonawcom - nagrody specjalne „TANECZNE TALENTY” 2013 r. Otrzymali je:

 - MARTYNA KROK, WIKTORIA TYMPALSKA i PATRYCJA DŻOŃ – „GEST” Grabownica Starzeńska

 - KAROLINA PIETRASZ i ANDŻELIKA PILEWSKA – ZESPÓŁ TANECZNO MARSZOWY MAŻORETKI „DŻET” GOK Niebylec

 - PATRYCJA KŁODA - SCENA TAŃCA „KONTRAST” Rzeszowski Dom Kultury 

 - BRYGIDA TYMCZAK-DUET ”RAPSODIA” I LO Brzozów

 - MAGDALENA BOREK – „FRAGOLIN” – Krosno

 - JAKUB PIEROŻAK – „KALINA” ZS Niebocko

    Wyróżnienia wręczali: Beata Bodzioch Kaznowska - Sekretarz Gminy Brzozów, Bogusław Stodolak - dyrektor Zespołu szkół oraz Dominik Arendarczyk - sołtys Grabownicy i radny Antoni Mazur.

    Organizatorem przegladu był ZS w Grabownicy ale warto zaznaczyć znaczące zaangażowanie się Rady Rodziców tej szkoły, wynienionego już - sołtysa wsi Dominika Arendarczyka, radnego Antoniego Mazura i wielu innych.

    Do zobaczenia za rok, może wówczas zawita także zespół z Sambora na Ukrainie, który w tym roku nie mógł dojechać na przegląd.

  

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.