Logo
Wydrukuj tę stronę

Malutka Lusia Trachman. Kim są pozostałe osoby?

Malutka Lusia Trachman. Kim są pozostałe osoby?

Szanowni Państwo!

       Zamieszczamy zdjęcie małej Lusi Trachman córeczki Stefanii. Na  zdjęciu  widnieją 4 kobiety i mężczyzna z dziewczynką  na kolanach. Może są to ludzie, którzy przechowali ją w czasie II wojny światowej?

       Na odwrocie zdjęcia znajduje się zamazany napis: Pisarski Józef, Matejki 20.  Zdjęcie nadesłała z USA Emma Glickman wnuczka Lusi Trachman.

      Może ktoś z Państwa skojarzy osoby znajdujące się na zdjęciu. Może ktoś znał Józefa Pisarskiego wreszcie, gdzie mogła być zrobiona ta fotografia. Dużo pytań, ale do dzisiaj członkowie rodziny mieszkający w USA nie wiedzą, kto przechował małą Lusię.

      O wizycie Emmy i Amy Glickman w Brzozowie pisałam na łamach „Brzozowskiej Gazety Powiatowej „w czerwcu 2016 r. Artykuł ten zamieszczony został na portalu Brzozowiana.pl. (zakładka – Z przeszłości regionu) Jest tam także zdjęcie z 1944 r. małej Lusi w koszulce, na bosaka, stojącej  w otwartych drzwiach jakiegoś domu? 

        Zdjęcie, które zamieszczamy jest zrobione po wojnie, ale gdzie i kiedy, tego nikt na razie nie wie.

         Matkę Lusi Stefanię oraz jej siostry przechował w czasie II wojny światowej Franciszek Kielar z  Malinówki. Pomagała mu m.in. córka Aniela (Anna) matka Leszka Raziuka, który nadesłał mi e-mailem kilka zdjęć. Jest między nimi zdjęcie Stefanii z córeczką Lusią i dedykacją  7.III. 1946 r. Kraków. Być może zdjęcie, o które pytamy także wykonane  zostało w Krakowie?

         Jeżeli ktoś, coś wie na ten temat prosimy o kontakt z Janem Wolakiem – właścicielem portalu Brzozowiana.pl (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub z Haliną Kościńską  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z poważaniem.

                                                                                   Halina Kościńska

Ostatnio zmienianyczwartek, 27 kwiecień 2017 19:57

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.