Logo
Wydrukuj tę stronę

Za dwa lata Uczelnia będzie miała własne Centrum Symulacji Medycznej

fot. arch. UP Sanok fot. arch. UP Sanok

       W Sali Senackiej Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku dokonano historycznego dla sanockiej Alma Mater aktu podpisania umowy na budowę Centrum Symulacji Medycznej. Historycznego, bowiem to największa inwestycja w blisko 20 letniej historii szkoły. Inwestycja warta blisko 35 mln złotych.

      Przetarg na budowę CSM wgrało konsorcjum 3 firm: Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane REMBUD Sp. z o.o. z siedzibą w Strzyżowie, ELEKTROMONTAŻ RZESZÓW S.A. z siedzibą w Rzeszowie, GEO-EKO Sp. z o.o. z siedzibą w Sanoku . Umowę podpisali w imieniu Uczelni JM Rektor prof. dr hab. Elżbieta Cipora natomiast ze strony wykonawcy. Marta Włodyka – Prezes Zarządu REMBUD Sp. z o.o. i Tomasza Wojtyna – Z-ca Prezesa Zarządu REMBUD Sp. z o.o.

W Centrum Symulacji Medycznej w specjalnie zaaranżowanych warunkach, przy użyciu specjalistycznych fantomów i symulatorów, studenci kierunków pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne będą nabywać  praktyczne umiejętności zawodowe.  Obiekt będzie także posiadał zaplecze hotelowe. Zakończenie inwestycji zaplanowano na pierwszą połowę 2021 roku.

 Wojciech Pajestka

Ostatnio zmienianyczwartek, 03 październik 2019 14:10

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.