Logo
Wydrukuj tę stronę

Dni Gminy Domaradz

Dni Gminy Domaradz fot. T. Bober

 

   Za nami pierwszy weekend rozpoczętego właśnie cyklu imprez pod nazwą Dni Gminy Domaradz 2013. W sobotę widzowie mieli okazję oglądać zmagania sportowe, zaś w niedzielę występy lokalnych wykonawców oraz gwiazdy wieczoru - zespołu Góralsi.

   Sobotnie (20 lipca) zawody sportowe rozpoczęły się od meczu piłki nożnej OSP Poręby - Spółdzielnia Rzemieślnicza Budowlani. Mecz był bardzo zacięty i ostatecznie zakończył się remisem 3:3. Kolejnym etapem imprezy był turniej siatkówki plażowej do którego zgłosiła się wyjątkowo duża liczba chętnych. Po rozegraniu wszystkich pojedynków wyłoniono zwycięzców: Kamil Rachwał i Mateusz Ankowski. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary wręczone przez Wójta Gminy Domaradz - Jana Pilcha. 

   Drugi dzień Dni Gminy Domaradz rozpoczął się od przemówienia Wójta Gminy Domaradz. Następnie na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Przedszkola Bł. E. Bojanowskiego z Domaradza, którzy zaprezentowali nam dwa piękne tańce. Jako kolejni na scenę wkroczyły zespoły i soliści działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Domaradzu: wokaliści, zespoły taneczne oraz orkiestra dęta. Na scenie zaprezentował się również Józef Cupak - poeta z Wary. O godzinie 18 Wójt Gminy Domaradz Jan Pilch wraz z członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego Tadeuszem Pióro oraz Dyrektorem PBS oddział Domaradz Wojciechem Teleżyńskim wręczyli statuetki i nagrody dla zwycięzców konkursu na "Młodzieżowego Społecznika Roku 2013" oraz listy gratulacyjne dla ich rodziców. Tytuł "Młodzieżowego Społecznika Roku 2013" otrzymali: Piotr Sowa z Baryczy, Tobiasz Kudła z Baryczy, Paulina Hunia z Domaradza, Martyna Bocek z Domaradza, Krystian Szczepan z Domaradza, Marcin Szmyd z Golcowej, Gabriela Więcek z Golcowej oraz Aneta Wolanin z Golcowej.

   Następnie nadszedł czas na występ gwiazdy wieczoru - zespołu Góralsi. Występ był bardzo udany i spodobał się domaradzkiej publiczności.

Imprezę zakończyła zabawa taneczna przy dźwiękach muzyki zespołu "Boskie Torsy" z Brzozowa.

   Cykl imprez Dni Gminy Domaradz jest współfinansowany z małych projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Tomasz Bober

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ: http://www.domaradz.pl/images/stories/galeria135/

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.