Logo
Wydrukuj tę stronę

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Domaradzu

fot. T. Bober fot. T. Bober

 

   28 lipca na stadionie w Domaradzu rywalizowali strażacy z jednostek OSP z terenu naszej gminy. W zawodach udział wzięło 5 jednostek strażaków czynnych: OSP Barycz, OSP Domaradz, OSP Domaradz Góra, OSP Domaradz Poręby oraz OSP Golcowa. Zmierzyły się ze sobą również młodzieżowe drużyny pożarnicze chłopców z OSP Barycz, Domaradz, Domaradz-Góra i Golcowa. Młodzieżową drużynę pożarniczą dziewcząt wystawiła OSP Golcowa.

   Zawody są ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej strażaków. Są one również znakomitą popularyzacją strażackiego ruchu, jego działalności i zaangażowania w poszczególnych miejscowościach. Przypominają mieszkańcom, że pośród nas są osoby, które w razie potrzeby są gotowe i przygotowane, aby ratować nasze życie i mienie, a w razie konieczności udzielić pomocy. 

   W kategorii strażaków czynnych najlepsi okazali się strażacy z OSP Domaradz Poręby. W kategorii Młodzieżowych drużyn pożarniczych najlepsi byli strażacy z Golcowej. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewcząt z Golcowej nie miała żadnej konkurencji. 

   Puchary, dyplomy i nagrody najlepszym strażakom wręczyli Wójt Gminy Jan Pilch oraz dh Stanisław Łobodziński. 

 

Tomasz Bober UG Domaradz    

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ  (KLIK)

 

 

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.