Logo
Wydrukuj tę stronę

Święto Niepodległości w Domaradzu

fot. T. Bober fot. T. Bober

   Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Gminie Domaradz odbyły się w Sanktuarium MBNP i na cmentarzu w Domaradzu. Po Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy udaliśmy się na cmentarz, by złożyć kwiaty grobach żołnierzy poległych w 1939 r. oraz przy pomniku "Poległym lecz niezwyciężonym"

   Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej odprawionej w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Domaradzu. Na Mszę przybyły poczty sztandarowe wszystkich jednostek OSP z terenu gminy oraz poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej nr 1 w Domaradzu, Zespołu Szkół w Baryczy i kombatantów.

Podczas Mszy Świętej program okolicznościowy zaprezentowała młodzież z Gimnazjum w Domaradzu. Uroczystość uświetniła również Orkiestra Dęta GOK w Domaradzu. Po mszy uczestnicy udali się na cmentarz, gdzie przy grobie trzech żołnierzy poległych w 1939 r. zostały złożone pamiątkowe znicze. Następnie wszyscy udali się pod obelisk "Poległym lecz niezwyciężonym". Tam po krótkich przemówieniach przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, strażaków, nauczycieli i policji złożyli kwiaty i znicze u stóp obelisku.

Tomasz Bober

Zobacz galerię zdjęć: KLIK

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.