Logo
Wydrukuj tę stronę

Wieczór piosenki w GOK Domaradz

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

           W piątkowy wieczór 2 grudnia, mieszkańcy Domaradza mieli kolejną ucztę muzyczną. Wszystko to za sprawą aktywnie działającej przy miejscowym GOK – grupy śpiewającej młodzieży. A jak śpiewają, stali bywalcy wiedzą.

Koncert poświęcony był przypomnieniu polskiej piosenki, barwnej, wesołej, trudnej acz ciekawej. Rozpoczęła mocnym wejściem Martyna Bocek i Klaudia Śmigiel, które „Widziały orła cień” o czym rewelacyjnie, bez najmniejszych obaw i oporów wewnętrznych - przypomniały widzom.  „Tańczącą wariatkę” Maryli Rodowicz odtworzyła Marta Bober. Nie mniej brawurowo Julka Adamska wykonała „Tańczące Eurydyki” - sama Anna German byłaby zachwycona. Z „Piosenką o muzyce” z Festiwalu Młodych Talentów – wystąpiły młode talenty z Domaradza Martyna Chyłek i Ksawery Łobaza i poradzili sobie dość dobrze.  „Aleją gwiazd”, śladami Zdzisławy Sośnickiej – śpiewająco udała się Karolina Krupa; podobnie pokonała „Ruchome piaski” - Varius Manx; nie pierwsze to jej wykonanie na wysokim poziomie. Kolejną piosenką festiwalową, „Nad srebrnym potokiem” przypomniała Dorota Chyłek także na festiwalowym poziomie. Agnieszka Osiecka i Jerzy Satanowski natomiast byliby dumni widząc i słuchając jak ich piosenkę „Ukradła cyganka kurę”  wykonywała Julia Czopik. Ciekawie zaprezentowały „Parasolki” - Marii Koterbskiej - Zuzia Parys, Jula Janusz i Amelka Łobaza. „Jaka róża taki cierń” - Edyty Geppert – i… kolejne, godne posłuchania wykonanie Martyny Bocek, podobnie jak następna piosenka „List” Edyty Górniak w interpretacji Julii Adamskiej. Kacper Dziki dość łatwo poradził sobie z trudną piosenką Zbigniewa Wodeckiego „Zacznij od Bacha” podobnie jak Klaudia Śmigiel z „Jaskółką”  Stana Borysa. Koncert, utworem „Obudź się i żyj” zespołu Varius Manx zakończyła koncert równie brawurowo Marta Bober.

Ten udany piątkowy wieczór to zasługa przede wszystkim Aleksandry Telesz, która po ukończeniu Wydziału Muzyki - Uniwersytetu Rzeszowskiego wróciła w rodzinne strony i tu, w miejscowym GOK-u prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą zainteresowaną śpiewem. Efekty? Proszę: „Koncert bajkowy”, „Romantyczny wieczór z piosenką” czy "Co nieco kobieco" - spektakl wokalno-taneczny. Pytamy o przyszłość, Pani Aleksandra zdradza tylko, że będzie „coś” z kolędami i pastorałkami w styczniu zapewne, co dalej  - to na razie tajemnica, ma kilka pomysłów ale wcześniej pozna je kierownictwo GOK. Życzymy powodzenia, miło nam będzie uczestniczyć na każdym, kolejnym występie. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianyniedziela, 03 grudzień 2017 23:38

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.