Logo
Wydrukuj tę stronę

XXIV Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Domaradz 2019

fot. arch. KPP Brzozów fot. arch. KPP Brzozów

       25 kwietnia w Domaradzu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów z terenu powiatu brzozowskiego. Zwycięzcami w obu grupach okazali się uczniowie z Nozdrzca. To oni, będą reprezentować powiat brzozowski na szczeblu wojewódzkim.

25 kwietnia na obiektach Szkoły Podstawowej nr 1 w Domaradzu, odbył się tegoroczny, XXIV Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jego organizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie, Starostwo Powiatowe w Brzozowie oraz Urząd Gminy Domaradz. W turnieju udział wzięło łącznie 8 drużyn z 5 szkół, z terenu powiatu brzozowskiego.

Na początek, zawodnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu prawa ruchu drogowego. Następnie, wykazali swoje umiejętności w jeździe na rowerze po miasteczku ruchu drogowego i na taktycznym torze przeszkód. Ten ostatni, zazwyczaj okazuje się najtrudniejszym etapem zawodów i wymaga od zawodników nie lada przygotowania i precyzji. Podczas turnieju, oceniana jest również wiedza i umiejętności uczestników z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nad prawidłowym i zgodnym z regulaminem przebiegiem zawodów czuwała komisja pod przewodnictwem sędziego głównego st. asp. Krzysztofa Kwiecińskiego - asystenta Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

Wyniki turnieju i jego tegoroczni zwycięzcy to:

Drużynowo Grupa I:

I  miejsce - Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu

II  miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Domaradzu

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Dydni

Drużynowo Grupa II:

I miejsce  - Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Zmiennicy

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Domaradzu

Indywidualnie Grupa I:

I  miejsce: Hubert Sochacki- Nozdrzec

II  miejsce: Elżbieta Ząbek - Domaradz

III miejsce: Mateusz Kociuba - Nozdrzec

indywidualnie Grupa II:

I  miejsce: Dawid Dołoszycki -Zmiennica

II  miejsce: Karol Sarnicki - Nozdrzec

 III miejsce Aneta Wandas – Nozdrzec

 Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i upominki. Natomiast zwycięzcy dyplomy, okolicznościowe puchary i medale oraz cenne nagrody rzeczowe. Zostały one ufundowane przez: Starostę Brzozowskiego Zdzisława Szmyda, Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego, Wójta Gminy Domaradz Jana Kędrę, Wójta Gminy Dydnia Alicję Pocałuń, Wójta Gminy Haczów Stanisława Jakiela, Wójta Gminy Jasienica Rosielna Urszulę Brzuszek i Wójta Gminy Nozdrzec Stanisława Żelaznowskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie.

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach. (KPP Brzozów)

Od Redakcji. Tegoroczne eliminacje na szczeblu Podkarpacia odbędą się w Nozdrzcu, więc drużyna naszego powiatu będzie walczyła "u siebie" dosłownie; bowiem jej trzon stanowić będą (biorąc pod uwagę powyższe wyniki) uczniowie właśnie z Nozdrzca.

Ostatnio zmienianypiątek, 26 kwiecień 2019 12:08

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.