Logo
Wydrukuj tę stronę

Z Dydni - po złoto w Zakopanem

fot. www.skijumping.pl fot. www.skijumping.pl

   Podczas FIS Cup w Zakopanem, dzielnie poczynał sobie Adam Ruda skoczek narciarski pochodzący z Dydni. W pierwszym konkursie (17 sierpnia) o metr wyprzedził go Słowak Tomas Zmoray, który oddał skok na odległość 132,5 m. Następnego dnia, w drugim konkursie skoków, Adam poszybował na odległość 128,5 m w pierwszym skoku a w drugim niczym Małysz, o 11 metrów dalej na 139,5 m, za co otrzymał wysoką notę sędziowską – 273 pkt. Tak więc pokonał tego dnia Tomasza Zmoray o 13,4 pkt i o 17,9 pkt - Przemysława Kantykę z LKS „Klimczok” Bystra. Dzięki temu nasz zawodnik z 278 punktami zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji pucharu FIS w obecnym sezonie. Wyprzedza on Niemców: Dawida Winklera o 31 pkt i o 74 pkt Tobiasa Bognera.

   Adam Ruda to utalentowany skoczek. Trenuje i reprezentuje Towarzystwo Sportowe „Zakucie” w Zagórzu. Jest w kadrze juniorów Polskiego Związku Narciarskiego - reprezentacji Polski w sezonie 2013/2014. Jest to także pierwszy skoczek narciarski z Podkarpacia, powołany do tej kadry.

   Adam jest uczniem Liceum Ogólnokształcącym przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, ma prawie 18 lat ale już wiele sukcesów jako skoczek. Ostatnie to choćby dwa brązowe medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w minionym sezonie. Doceniany jest także w naszym regionie, w 2011 r. zajął trzecie miejsce w „Plebiscycie na najpopularniejszego sportowca powiatu brzozowskiego” ale już w minionym roku był pierwszy.

   Gratulujemy i będziemy śledzić losy naszego, jedynego podkarpackiego skoczka. Tym bardziej, że już 30 i 31 sierpnia we Frenstat w Czechach odbywać się będą kolejne dwa konkursy skoków zaliczanych do punktacji indywidualnej. Miejmy nadzieję, że Adam tam, także powalczy o medalowe miejsca. (w)

(wyniki konkurów skoków zaczerpnięto z: skijumping.pl)

W galerii - Adam podczas uroczystej gali plebiscytu 2012 r. Fot. ze zbiorów BGP

 

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.