Logo
Wydrukuj tę stronę

„PIĘKNO MOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY - Gminy Dydnia” wyniki konkursu

„PIĘKNO MOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY - Gminy Dydnia” wyniki konkursu

 

   Dla dzieci i młodzieży z gminy Dydnia, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów – Izba Regionalna w Krzywem zaproponowała RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY, pod tytułem „PIĘKNO MOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY - Gminy Dydnia”. Regulamin upowszechniono poprzez przesłanie go do szkół i bibliotek w gminie. Zaproponowano wykonanie pracy wspólnie z rodzicem, bratem, kuzynem, itp. w jednej lub kilku kategorii: malarstwo – techniki różne, model, rzeźba-płaskorzeźba, collage i inne techniki, np. wyklejanki.

 

   Do konkursu zgłosiło się 24 osoby oddając 26 prac, najwięcej z Końskiego (szkoły -17, biblioteka-2) a poza tym 3 ze Szkoły Podstawowej w Niebocku, 2 z Witryłowa, 1 z Krzywego i Zespołu Szkół w Dydni. Adresaci nie przejęli się tym konkursem, ot – kolejny „jakiś”…, szkoda; bowiem nagrody, dość atrakcyjne fundowała Podkarpacka Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa wraz z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych.

 

   Poziom prac był zróżnicowany, były bardzo dobre i tu widać było pomoc osoby starszej, „jakiegoś” domownika i wszak o to chodziło, aby zrobić coś wspólnie; były i prace gorsze wykonywane samodzielnie przez uczestników konkursu. Jurorzy: Halina Kościńska (Brzozowska Gazeta Powiatowa)- przewodnicząca; Henryk Cipora – rzeźbiarz z Krzywego i Jan Wolak (portal Brzozowiana.pl) przyznali następujące miejsca.

 

   W kategorii szkół podstawowych

 

I miejsca: Weronika Szelest – Krzywe; Jarosław Truchan i Kacper Kozłowski – Witryłów; Radosław Żaczek – Niebocko;

 

II miejsca - nie przyznano

 

III miejsce: Oliwia Węgrzyńska - Końskie

 

   W kategorii gimnazjów:

 

I miejsca: Gabriela Baran i Sławomir Tokarski – Końskie;

 

II miejsce: Gabriela Baran – Końskie i Anita Oleniacz - Niebocko;

 

III miejsca: Krzysztof Hocyk i Sabina Kozłowska - Końskie

 

   Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, pozostali uczestnicy – podziękowania za udział. Przez miesiąc można było oglądać te prace w Izbie Regionalnej, od dziś tu w galerii.

 

   Wszystkich zainteresowanych konkursami, wystawami czy spotkaniami w Izbie informujemy, że na naszym portalu, w zakładce IZBA REGIONALNA W KRZYWEM, zamieszczać będziemy wszelkie informacje w tym zakresie, zachęcamy do zaglądania tu.

 

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.