Logo
Wydrukuj tę stronę

Mansarda i schola - w koncercie słowno-muzycznym, w kościele w Niebocku, z okazji kanonizacji Jana Pawła II

 fot. T. Żaczek fot. T. Żaczek

    Data 27 kwietnia 2014 na trwałe wpisze się w pamięć Polaków. W tym właśnie dniu w Watykanie został kanonizowany nasz wielki Rodak, Ojciec Święty Jan Paweł II.

    W kościele parafialnym w Niebocku odbył się z tej okazji dziękczynny koncert słowno-muzyczny.Zorganizowali go ksiądz proboszcz Edward Stępień i księdz katecheta Zenon Ścirko. Aranżację słowno-muzyczną i instrumentalną zapewniły Jadwiga Rajtar-Żaczek i Agnieszka Myćka. W koncercie wystąpiła grupa młodzieży oraz zespół „Mansarda” - tym razem w poszerzonym składzie, zasilały go bowiem solistki reprezentujące scholę w Niebocku. Ulubione papieskie pieśni i piosenki przeplatały się z tekstami Jana Pawła II, z refleksyjnymi myślami na temat Jego życia i działalności oraz z piękną prezentacją multimedialną o Ojcu Świętym. „Mansarda” wraz ze scholą zaśpiewały m.in. „Barkę”, „Zwiastunom z gór”, „Pójdę do nieba piechotą”, „Polskie kwiaty”, czy „Abba, Ojcze” do akompaniamentu gitar, co dodatkowo wzmocniło uroczysty i jednocześnie pełen radości nastrój tego dziękczynnego spotkania. Licznie zgromadzeni w kościele słuchacze nie kryli momentami swojego wzruszenia i od czasu do czasu można było dostrzec ocierane przez niektórych łzy. Widać było również na ich twarzach szczery uśmiech i radość z udziału w tej głębokiej i rozśpiewanej modlitwie.

    Cieszymy się, że mamy teraz gdzieś tam w niebiosach swojego Świętego i że mogliśmy dla Niego wyśpiewać i wypowiedzieć tę radość… (jrz)

Ostatnio zmienianywtorek, 29 kwiecień 2014 15:54

Media

Galeria

Artykuły powiązane

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.